הנתיב בישראל – הנתיב להתמרה

הנתיב בישראל

פעילות הנתיב בישראל החלה בשנת 2001, בעקבות יציאתו לאור של הספר הנתיב להתמרה עצמית מאת אווה פיירקוס בהוצאת מרקם ובתרגומה של סיגל הלפרין. סביב סיגל החלה להתגבש קבוצה של כ- 20 אנשים שהחלו לפסוע בדרך הנתיב באמצעות השתתפות בסדנאות שמוּנחוֹת על ידי מדריכים בכירים בשיטה המגיעים מחו"ל, והשתתפות בקבוצה שנפגשת אחת לשלושה שבועות לצורך לימוד ההרצאות, תרגולן וחיפוש דרכים אישיות ליישום הידע והחוכמה הטמונים בהן. מעגל הפעילים התרחב בעקבות יציאתו לאור של הספר השני של הנתיב יחסים – מהות הקשר האינטימי בשנת 2003 בהוצאת מרקם. בשנת 2006 יצא לאור הספר השלישי הרוע ושברו, גם הוא בהוצאת מרקם.

מתוך הקבוצה התגבש גרעין שלקח על עצמו בהתנדבות את תפקיד ניווט והפצת תורת הנתיב בארץ. במסגרת עבודתם עלה לאוויר אתר הנתיב להתמרה, נערכו סדנאות, נוצרו קבוצות עם תלמידים חדשים בהדרכת אנשי הקבוצה שחלקן עדיין מתנהלות ברחבי הארץ, הופעלו סדנאות הכשרה למנחים (Helpers), נערכו ועדיין נערכים מפגשי התפתחות לוותיקים ועוד פעולות רבות אחרות.

במהלך השנים, התחלפו החברים המתנדבים שבצוות המרכזי ובשנת 2022, הוקם "הצוות לשירות קהילת הנתיב" בו חברים ליאורה שחר, חווה אילון, נתי פוגל ועוזי פריזר ותוך שתוף נציגים מארגון הנתיב (Pathwork) העולמי, ובהסכמה מלאה של הצוות הקודם, שם לו למטרה לחדש את פעילות הנתיב בישראל בהיקפים רחבים יותר, להקים קבוצות נוספות, ואתר זה, הינו דוגמא לכך..

המעוניינים מוזמנים לפנות אל הצוות באמצעות פנייה מקוונת או אל רכזי ומנהלי קבוצות באופן ישיר או בשליחת הודעה מתוך האתר.

מימין:
שורה ראשונה מימין: ראובן, שמעון, לוי, יהודה, יששכר, זבולון, גד, דן, אשר, בנימין, יוסף