הנתיב להתמרה

נתיב ההתמרה הוא מאגר של חוכמה רוחנית-מעשית המתווה דרך להתמרה אישית, דרך המובילה עד לליבה העמוקה ביותר של העצמי. הפוסעים בנתיב עוברים מסע גילוי עצמי העובר דרך שכבות של הגנה, הכחשה ופחד. מפת המסע אל העצמי האמיתי של האדם פרושה לאורך כוללת 258 הרצאות, שנמסרו מישות גבוהה שנודעה בשם "המדריך" על ידי אווה פיירקוֹס – אמריקאית ילידת וינה שמצאה עצמה מתקשרת עם המדריך בתהליך שהחל שנים לפני כן בכתיבה אינטואיטיבית ושהפכה למסרים ווקאליים בעת שאווה מצאה את הדרך להיכנס לטרנס. תיאור למשמעותו של מסע זה ניתן בהרצאה 107: "עמוק בפנימיותו של כל אדם, ישנו מעיין של חוכמה ואהבה. אוצר זה החבוי עמוק בפנים, יכול לעלות אל קידמת הבמה של האישיות ככל שנעשים מודעים יותר לכל אותם ההיבטים שחוסמים אותו".  

דרך "הנתיב" The Pathwork® התחילה כמפגש של חברים שנמשכו למתנות הרוחניות יוצאות הדופן שבאו לכלל ביטוי דרך אווה פיירקוס. התורות החכמות שיצאו נודעו בתור "הרצאות מדריך נתיב", תומללו ונלמדו על ידי קבוצה קטנה שהחלה בעיר ניו יורק בשנת 1957. התלהבותם ומספרם הגדל והולך הובילו להקמת מרכז Pathwork הראשון ליד פניציה, ניו יורק, בשנת 1972 וכיום, תורת הנתיב נלמדת סביב העולם.

ההרצאות
ההרצאות שנמסרו על ידי אווה פיירקוס מאז שנת 1957 ועד למותה בשנת 1979 הן הליבה של דרך "הנתיב להתמרה". הרצאות אלו מהוות מפת דרכים מקיפה לאחריות אישית, לידיעה עצמית ולקבלה עצמית כנה. ההרצאות מסמנות את הנתיב לאהבת אמת לעצמי, לאחרים ולאלוהי. ההרצאות מכסות את האספקלריה הרחבה של המסע האנושי, למן המאבקים שלנו עם ספק עצמי, שנאה עצמית וחשש שיכולותינו אינן מספקות, דרך המחסומים שאנו מציבים ביחסינו עם הזולת ועד למחסומים בינינו לבין האלוהי. ההרצאות מורות שאנרגית חיים חיונית, רגשות ותובנות קבורים לעתים תכופות תחת תפיסות שגויות באשר לטבעה של המציאות. כולנו מכירים כמה מהמסקנות המוטעות, כגון: "זו חולשה לבקש ולקבל עזרה"; "אינני ראוי לאהבה ולחסד"; "אחריות פירושה אובדן חירות". כאשר תפיסות שגויות מסוג זה נמשכות אל תוך החיים הבוגרים, במיוחד כאשר איננו מודעים להן, אנו מוסרים את חירותנו הרוחנית והרגשית לידי כוחות שמעבר להכרתנו. תוצאת אובדן חירויות אלה הוא היעדר אושר מושרש – הרסני ודלות בסיסית של הרוח. הרצאות הנתיב מציעות כלים מדויקים ומעשיים להתרת תפיסות שגויות במטרה להפוך את הלא מודע למודע, ולעורר את התודעה הרחבה יותר, השוכנת בכל נשמת אנוש.

תרגול הנתיב

הלמידה והתרגול של "הנתיב" ברחבי העולם לובשים צורות רבות ושונות, החל מלימוד פרטני של ההרצאות ועד לעבודה אינטנסיבית אישית וקבוצתית. אנשים רבים מתחילים את מסעם בקריאת ההרצאות, בנפרד או באחד מספרי הנתיב (ראו בתפריט "הספרים בעברית"). אחרים מצטרפים לאחרים לקריאה בספרים ולקבוצות דיון משותפות. קהילות הנתיב ברחבי העולם מציעות סדנאות היכרות וכן תוכניות מתמשכות, הן לתלמידים והן לפיתוח מקצועי של מורים ויועצים.

העבודה עם תרגילים ומושגים רלוונטיים מההרצאות בקבוצה, מאפשרת תמיכה הדדית במסעות האישיים. לימוד העמקת והטמעת "הנתיב" מקודמת באמצעות עבודה קבוצתית ובתרגול רוחני בדרך של מדיטציות שונות המוצעות בהרצאות ותרגולים רוחניים השאובים ממסורות דתיות רבות.

צור קשר עם קהילת הנתיב הקרובה אליך כדי ללמוד עוד על מה שמוצע באזור שלך. כאשר הנתיב הופך לעניין רציני, ייתכן שתרצה להתחיל מפגשים אישיים עם עוזר או יועץ הנתיב מנוסה, מישהו שלמד את הרצאות המדריך במשך שנים רבות ולמד ליישם את החוכמה הרוחנית המעשית הזו בחייהם ולעזור לאנשים ליישם את לימוד לחייהם האישיים. מפגשי נתיב יכולים לכלול דיון במושגים, חקר והבעת רגשות, טקס מקודש להעמקת הקשר הרוחני באופן משמעותי עבורך, ותרגילי תנועת גוף כדי להוציא את תורתו של המדריך ברמה אנרגטית. שיטה נוספת לתרגול הנתיב נקראת שיטה אינטנסיבית אישית. אינטנסיבי אישי הוא מסע פנימה, פרק זמן של מספר ימים עד שבוע שלם כדי לעשות דבר מלבד להתמקד בך, בעצמך העמוק ביותר, בתקוות, בחלומות ובפחדים שלך, בלא מודע העמוק שלך, בילד הפנימי שלך. זה הזמן להוציא את הצל שלך אל האור, זמן לראות, לקבל ולשנות את האני הנמוך שלך, וזמן לתבוע במלואו את הגבוה והטוב ביותר שבך. במהלך האינטנסיבי תקבל סיוע ומדריך צוות של שניים או שלושה עוזרים ויועצים של הנתיב. צור קשר עם קהילת הנתיב הקרובה אליך לפרטים ספציפיים יותר.

מנחי הנתיב

הנתיב מועבר על ידי "עוזרי הנתיב" (Pathwork Helpers), אנשים בעלי הכשרה מיוחדת שמועברת בחסות ארגון הנתיב. אגודות של עוזרי נתיב קמו באזורים בעולם והן משמשות לסטנדרטיזציה, תיאום ולכוון את עבודתם של תוכניות ומתרגלים. הם גם משמשים כמשאב למציאת עוזרים מוסמכים ולתוכניות הכשרה.