ניווט אל ההרצאות ומידע על תוכנן – הנתיב להתמרה

ניווט אל ההרצאות ומידע על תוכנן

הרצאות הנתיב להתמרה שנמסרו לציבור מהמדריך באמצעות אווה פיירקוס מ-1957 ועד מותה ב-1979, הן לב ליבו של "הנתיב" (®Pathwork). הן מהוות מפת דרכים מדהימה לאחריות עצמית, לידע עצמי, לקבלה עצמית אמיתית ומצביעות על הדרך לאהבה אמיתית לעצמי, לזולת ולאלוהי.

ההרצאות מכסות את הספקטרום הרחב של המסע האנושי שלנו, מהמאבקים שלנו עם ספק עצמי, שנאה עצמית ופחד מחוסר התאמה ועד למחסומים שאנו מציבים לקשר עם אחרים, ובסופו של דבר עם מה שאנו מכירים כאלוהים. ההרצאות מלמדות כי אנרגיית חיים חיונית, רגשות ותובנה קבורים לרוב תחת תפיסות שגויות לגבי מהות המציאות. כולנו מכירים כמה מהמסקנות השגויות הללו. לדוגמה, "זו חולשה להזדקק ולקבל עזרה; אני לא ראוי לאהבה וחסד; אחריות פירושה אובדן חופש".

כאשר תפיסות שגויות כאלה נישאות לחיים הבוגרים, במיוחד כשהן לא מודעות, אנו מוותרים על החופש הפיזי, הרוחני והרגשי שלנו לכוחות שמעבר למודעותנו. ההשפעה של אובדן החופש הזה הם אומללות הרסנית עמוקה ועוני רוח עמוקים.

הרצאות "הנתיב" מציעות כלים ספציפיים ומעשיים להמסת תפיסות שגויות, להפיכת הלא מודע למודע ולהפעלת התודעה הגדולה יותר השוכנת בתוך כל נפש אנושית.

לרשותכם שלוש אפשרויות דפדוף בין ההרצאות השונות

  1. ריכוז כל 258 הרצאות המדריך, כולל אלו שלא תורגמו לעברית, בקבוצות בנות 25 הרצאות, בהן כל כותרת הרצאה מלווה בפתיח או תקציר קצר ובקישורים נוספים.
  2. רשימה ארוכה ומלאה של כל ההרצאות. לדפדוף מהיר – לחץ כאן
  3. סיכומים ותקצירים נוספים להרצאות תמצאו ב"תקצירים וסיכומי הרצאה" (תחת תפריט "מידע ותכנים")

"כל בן אדם חש בכמיהה פנימית העמוקה יותר מהכמיהות להגשמה רגשית ויצירתית. זוהי כמיהה הנובעת מהתחושה שמצב תודעה אחר, מספק יותר ובעל יכולת גדולה יותר לחוות את החיים – חייב להתקיים." (מתוך הרצאה מס' 204)

הנחיות כלליות

האתר כולל את רשימת כל הרצאות המדריך (לפי מהדורת 1996).

ההרצאות ברשימה מוצגות בדפים נפרדים לפי קבוצות של 25 הרצאות האחת – ראו בטבלה מעל המאפשרת חיבור אל הקבוצות השונות.

כל כותרת הרצאה שברשימה, ממוספרת, מוצגת עם שמה ותאריך מסירתה ומלווה בקטע קצר המכיל כמה שורות סיכום, או בציטוט מההרצאה – כדי לתת מושג ראשוני על תוכן ההרצאה (קטעים אלו נלקחו מאתר הנתיב העולמי ותורגמו על ידי שמוליק רפאלי).

לא כל ההרצאות תורגמו לעברית. אלה שלא – מופיעות עם קישור אל המקור באתר Pathwork העולמי.

ההרצאות מופיעות באתר בכמה תצורות:

  • הרצאות המוגשות בשני פורמטים במקביל – כטקסט המאפשר חיפוש באתר לפי מילה או נושא והדפסה, וכקובצי PDF להורדה.
  • הרצאות המהוות חלק מתוך ספרי הנתיב – "הנתיב להתמרה עצמית", "יחסים", "הרוע ושברו" והתוכן שלהן לא מופיע באתר עצמו.
  • הרצאות שלא תורגמו – אך סוכמו ותומצתו בעברית, והאתר כולל קישור לסיכום.