סיכום להרצאה 11: ידיעה עצמית, התוכנית הגדולה עולם הרוחות – הנתיב להתמרה

סיכום להרצאה 11: ידיעה עצמית, התוכנית הגדולה עולם הרוחות

3 בספטמבר, 1957
סיכמה: ליאורה ורדי

אושר: האדם שאינו מפותח רוחנית חושב שהאושר צריך להיווצר תחילה ברמה החיצונית, כשנסיבות יתאימו לרצונות שלו. האדם הרוחני יודע שהאושר מושג בדיוק בדרך הפוכה.

אנשים רבים אינם מכירים באמת זו משום שיותר קל להאשים את הגורל, את חוסר הצדק ואת האנשים האחרים מאשר את עצמך. יותר קל להרגיש קורבן. בדרך זו אדם אינו מחויב לחפש עמוק בעצמו עם יושר מכסימלי. אך עדיין האמת היא שהאושר נמצא בידיים שלנו.

הדרך היחידה לאושר נמצאת במציאת האלוהים. וניתן למצוא זאת כאן ועכשיו. אלוהים אינו רחוק אי שם ביקום ובלתי ניתן להשגה. כל היקום נמצא בכל אדם. בכל יצור חי  יש חלק של אלוהים. הדרך היחידה להגיע לחלק האלוהי בפנים היא ללכת בנתיב הצר של ההתפתחות האישית, כשהמטרה היא שלמות. והבסיס לכך הוא להכיר את עצמכם!

זו מלאכה קשה משום שמשמעותה לראות תכונות רבות שאינן מחמיאות. מדובר בחיפוש ארוך ולא נגמר. "מי אני? מה משמעות תגובותיי? האם הפעולות שלי נתמכות ברגשות שלי או שיש לי מניעים נסתרים מאחורי פעולותיי שאינם מתאימים לאמונות שלי על עצמי או על תדמיתי בעיני אחרים. האם הייתי ישר עם עצמי עד היום? מהן שגיאותיי?

אינכם יכולים לטפל ולגבור על מה שאינכם יודעים, לכן מי שאינו  מכיר את חולשותיו לא יכול להתקדם. המגרעות שלכם והפרת חוקים רוחניים הם הסיבות היחידות לחוסר האושר שלכם.

אנשים יכולים להיות מאושרים לחלוטין, ללא מחלות ודאגות. אתם יכולים למצוא עד כמה התקדמתם בנתיב ע"י התבוננות בחיים שלכם ובבעיות שלכם. "עד כמה אני מאושר? מה חסר בחיי?" מידת חוסר האושר ושביעות הרצון הקיימת בחייכם מראה לכם עד כמה לא השגתם את הפוטנציאל שלכם. אלה שמגשימים את עצמם, אפילו אם התוצאה החיצונית אינה ניכרת מיד, בפנים ישנה שלווה עמוקה, שביעות רצון, ביטחון ותחושת הגשמה. אם אין לכם את זה, אינכם ממש בנתיב הנכון או שלא השגתם שחרור אותו חווים לאחר התגברות על הקשיים הראשונים בנתיב . אם יש לכם את תחושת ההגשמה אך עדיין יש בעיות חיצוניות בחייכם, הם יעברו, כי לוקח זמן לצורה החיצונית של הקונפליקט הפנימי לעבור. אם אתם בנתיב הנכון, תחיו ותרגישו את המציאות הגדולה של עולם אלוהים בחיי היום יום שלכם. תמיד תקבלו תמיכה מעולם הרוח העובד איתכם, עוזר לכם ומנחה אתכם. עולם זה יהיה עבורכם אמיתי אולי עוד יותר מאשר הסביבה האנושית שלכם.

אחד מהחוקים הרוחניים הוא שלעולם אין להפר את הרצון החופשי של האדם. לכן העולם הרוחני תמיד ממתין לאנשים שיבקשו עזרה ולא כופה עזרה על אף אחד. פעמים רבות ניתנת עזרה לאנשים בלי שביקשו, או בגלל שהם הרוויחו עזרה זו בגלגול קודם או אפילו בגלגול זה בשטח אחר (לא רוחני).

הדרך לקבל תשובה מהעולם הרוחני: דרך אחת היא לעשות מדיטציה ולשאול שאלה, כשאתה רוצה בכנות את האמת ואת רצון האל. ואז פתאום תגיע אליך מחשבה חדשה. המחשבה תגדל ואז תראה שהיא נכונה. דרך זו נקראת השראה. אח"כ תוכל לתפוס קול בתוכך השונה מהמחשבות הרגילות שלך. או תראה משהו שיתן לך תשובה בצורת תמונה. לפעמים התשובות ניתנות דרך אדם אחר שמקבל השראה עבורך. לעולם הרוחני  דרכים רבות לעבוד איתך ולתת לך את המידע הנחוץ לך. אם אתה פתוח וסבלני ולא מצפה לתשובה אחת ספציפית וגם לא לדרך אחת ספציפית לקבל את המידע, תוכל להשיג בהדרגה קשר נפלא עם העולם הרוחני. אולי זה יהיה שונה ממה שדמיינת, אך מה שאלוהים מחליט יהיה בהכרח הכי טוב עבורך. הקול שמגיע מהאני העליון או ממדריך או ממאסטר הוא מאוד שקט ועדין ואינו לוחץ, אינו צועק, בניגוד למה שפעמים רבות מגיע מתת המודע.

אין זה משנה אם הקול המגיע הוא מהאני העליון או ממדריך. שניהם רוצים אותו דבר עבורכם. האני העליון מגשים את עצמו אך אינו יכול תמיד לבוא בבהירות משום שהוא מכוסה בשכבות רבות של אי מושלמות, שכבות של חומר דחוס, כל העיוותים שנחוצים עבור החיים על האדמה. ללא השכבות הללו החיים על האדמה היו מיותרים. לו האני העליון היה יכול להגשים עצמו בקלות כפי שהוא, לא הייתם צריכים לחיות שוב ושוב, הייתם מתקדמים מספיק כדי לא לבוא הנה לגלגולים נוספים. אך כל עוד יש מגרעות, האני העליון חסום. ולכן אלוהים שלח את עוזריו, כי להם יש יכולת לעבור דרך אותן חסימות הסוגרות על האני העליון. יתר על כן, הקול של האני העליון שלכם הוא מאוד מרוחק ועדין, לפעמים לא נשמע, ועל כן לא מדבר בבהירות אליכם במילים רבות אלא פועל ע"י הנחייה, ע"י מה שאתם מכנים מצפון. ע"י כך הוא יכול להשפיע עליכם להילחם באני התחתון.

במקרה של מדיום, לא האני העליון מדבר ממנו, כי לו זה היה, אז באותה קלות האני העליון היה פועל מהמדיום כל הזמן ובכל תנאי החיים ואז המדיום לא היה זקוק לגלגול נוסף.

ככל שאדם משיג יותר ידע מבחוץ (כיצד ללכת בנתיב, כיצד להתבונן במגרעותיו) כך הוא יוכל לקבל יותר תשובות מבפנים.