סיכום להרצאה 16: הזנה רוחנית – כוח הרצון – הנתיב להתמרה

סיכום להרצאה 16: הזנה רוחנית – כוח הרצון

3 בספטמבר, 1957
סיכמה: ליאורה ורדי

שום דבר שקורה בחיים אינו כשלעצמו טוב או רע. הדבר הכי טוב שיכול לקרות לכם יכול להראות כאסון ברגע שהוא קורה, והוא יהיה אסון אם תיגשו אליו מעמדה שגויה. אירוע שייראה לכם מאוד טוב יכול להפוך להיות מאוד גרוע אם אינכם לומדים את השיעור הרוחני לגביו. כך שכל דבר שקורה לכם יכול להיות טוב אם תעשו זאת כך, אם תשתמשו בו מנקודת מבט רוחנית, אם תלמדו ממנו כך שתוכלו להמשיך לגדול רוחנית וכתוצאה מכך לגדול לאושר.

נראה לכם הרבה יותר קל להיכנע למצב רוח של ייאוש וחוסר תקווה, כי זה מאפשר לכם להיות פסיביים ואז להאשים איזה גורל או נסיבות או אנשים אחרים, במודע או לא במודע, על מה שקרה לכם. בצורה כזו אתם נעשים עבדים לעצמכם. אתם נעשים תלויים באירועים חיצוניים לגביהם אין לכם שליטה. אמרו לעצמכם: כל דבר לא נעים שקורה לי, התשובה לכך נמצאת בתוכי. הן הסיבה לכך והן הפתרון לכך. בקשרו את אלוהים לעזור לכם למצוא את התשובה והיו בעלי רצון חזק להסתכל על עצמכם בפנים כדי למצוא אותה. ואז תקבלו תשובה. דבר זה יביא לנפשכם אושר גדול, שכמותו לא חשתם בעבר. יש בכם יותר כוח מאשר אתם מכירים. אין אדם שאין לו כוח רצון.  כוח הרצון שבא מהאני העליון יישאר זרם טהור של אור, נקי ובעל עוצמה כל עוד תשתמשו בו למטרות רוחניות. ברגע שהרצון המודע ישתמש בו לכיוון שגוי, הוא יעוות ע"י האני התחתון.

לאדם אחד, היעוד שלו הוא להיות סופר ובצורה זו הוא ימלא בצורה הטובה ביותר את יעודו. לאדם אחר, להיות סופר פירושו להזניח את המשימה שהוא בא למלא. לכן אינכם יכולים לומר שלהיות סופר זה טעות, ובכל זאת לאדם אחד זו שגיאה, ואם הוא משתמש בכוח הרצון בצורה עיוורת ונעשה סופר הוא לא יהיה מאושר כי אתה יכול להיות מאושר רק אם אתה ממלא את המשימה שלקחת על עצמך במהלך החיים שלך. ולכל אחד יש משימה.

אתם תוכלו לעזור לאחרים למצוא משימתם רק לאחר שתמצאו את שלכם. משמעותו – לאחר שהשגתם התפתחות רוחנית, טיהור וידע עצמי מלא ככל האפשר בהתאם לעוצמה ולהתפתחות שלכם. אם אתם מתחילים בעצמכם, היתר יבוא אליכם בלי שתצטרכו להזיז אצבע, אני יכול להבטיח לכם.

אינכם צריכים לשאול אותי מהו רצון האל. אם באמת תרצו לדעת, תדעו את התשובה. אלוהים יכול לתת לכם את התשובה בדרכים רבות. הבעיה אינה שאינכם יודעים מה רצון האל אלא האם אתם באמת רוצים לדעת מהו רצונו.

מעידה שוב ושוב על אותה מגרעת כשלעצמה אינה רעה, כל עוד האדם לומד ממנה ע"י אימוץ העמדה הנכונה. למעשה לא יכולה להיות התקדמות ללא מעידה. אולם היא כן גרועה, אם האדם מתייחס אליה בחוסר תקווה ותיעוב עצמי.