סיכום להרצאה 26: מציאת המגרעות שלכם – הנתיב להתמרה

סיכום להרצאה 26: מציאת המגרעות שלכם

[print-me]
28 במרץ, 1958
סיכמה: ליאורה ורדי

ככל שההתפתחות שלכם יותר גבוהה כך אתם יותר חזקים ולכן מצופה מכם יותר. אתם לא יכולים להשיג אושר בחיים האלה אם אינכם מבצעים מבחינה רוחנית את המקסימום על פי התפתחותכם. אם אתם חוששים שהנתיב הינו יותר מדי עבורכם, שימו עצמכם בידי אלוהים ובקשו עזרתו.

 הליכה בנתיב תביא אתכם למצב של כוחות שאינם מוכרים לכם, חריפות שכלית, חיוניות ויכולת ליהנות מהחיים כפי שמעולם לא נהניתם. כתוצאה מכך תצליחו יותר בעבודתכם ותפיקו יותר מזמנכם הפנוי.

דבר זה יקרה משום שבנתיב תמצאו לבסוף היכן בעומק הרגשות, תגובות ומחשבות שלכם, אם לא גם בפעולות שלכם, הפרתם חוקים רוחניים רבים. גילוי זה יאפשר לכם לשנות בהדרגה זרמים פנימיים ותגובות רגשיות וזה ישחרר עוצמות וכוח חיים שהיה חסום קודם לכן. בגלל שבזבזתם גלגולים רבים ועקב הרגלים שגויים של חשיבה והרגשה שהושרשו בכם עמוקות ועברו מגלגול אחד לשני, הקשרים נעשו מהודקים ומסובכים. לכן לוקח זמן לפרום אותם, לשחרר אותם ולהבין את פעולתם בהקשר לחוק ואמת רוחניים. אך כשתשיגו זאת ברמה מסוימת, הבעיות החיצוניות שלכם יהיו חייבות להיפסק. זה לא יקרה אם תשקיעו את מאמציכם בבעיות החיצוניות בלבד במקום למצוא את הבעיה הפנימית המתאימה שגרמה לחיצונית. רק אלה שממלאים את החוקים הרוחניים העיקריים נהנים מהחיים במלואם, ללא חרדה, ללא רחמים עצמיים, ללא פחד שייפגעו.

אתם יכולים לעשות דבר טוב אולם זה לא ממש דבר טוב אם אינו נתמך ברגשות טהורים. מטרת הנתיב הוא רגשות טהורים. חלק מכם ישאלו – האם לא מספיק שאהיה אדם הגון? כן, זה מספיק עבור חלק מהאנשים, אולם מי שהונחה להגיע לנתיב, מצופה ממנו יותר מאשר להיות אדם הגון ולא לפגוע באנשים אחרים. "לפגוע באחרים" נעשה גם כאשר אין מספיק אהבה. ואהבה כזו חסרה בנפשכם. או – אתם יכולים גם לפגוע באחרים ע"י כך שאין לכם מספיק הבנה, ע"י כך שאתם עיוורים. אם אתם עיוורים לעצמכם, אתם בהכרח עיוורים לסביבה שלכם. וכל אחת מהמגרעות שלכם עומדת בדרככם לאהבה טהורה, תובנה פנימית והבנה. בצורה כזו אתם פוגעים באחרים. האני הנמוך עומד בדרך ביניכם ובין האהבה והאור המופלאים של אלוהים הנמצאת בנשמתכם. כדי לשחרר את אותה אהבה ולהביאה לידי ביטוי בחייכם, עליכם ללכת בנתיב להתפתחות עצמית.

לא רק המגרעות הרגילות שלכם מהוות מכשול ואי לכך פוגעות באחרים בצורה ישירה או עקיפה, אלא גם הפחדים שלכם, שלא נחשבים כמגרעות. אינכם מבינים שהפחדים שלכם גורמים לנזק גדול, לא רק בחייכם אלא גם בחיי אחרים.  הפחדים שלכם גם מסתירים את אור האהבה שלכם, את ההבנה והאמת שלכם. כך שהנתיב כולל גם התגברות על הפחדים שלכם לא פחות מאשר טרנספורמציה של מגרעותיכם.  אתם פוגעים באחרים כשיש לכם פחד. למעשה אתם שולחים קרניים מסוימות שיוצרות השפעה לא נעימה. האם אתם יודעים שלפחד יש ריח לא נעים עבור הנשמה? הרוח שלכם, תת המודע שלכם,  מריח את הפחד של אחרים כל הזמן ומושפע מכך. אתם יכולים להגן על עצמכם בפני פחדי אחרים אם אתם מוציאים החוצה את הפחדים שלכם משום שאז תבינו את הפחדים של האחרים והם לא יפגעו בכם יותר. כשאינכם עושים כך, פחדי האחרים משפיע עליכם ואז אתם משפיעים על אחרים וכך נוצר מעגל זדוני. מעגלים פנימיים הינם מדבקים, בין אם הם חיוביים ובין אם הם שליליים. כלומר אם אנשים מאושרים ושמחים וחיים ללא פחד, זה בפני עצמו משפיע על אחרים ומהווה תרומה לאנושות.

ערכו רשימה של כל מעלותיכם ומגרעותיכם. לאחר מכן בקשו מישהו שמכיר אתכם היטב לומר לכם בכנות מה הוא חושב עליכם. אני יודע שנחוץ אומץ לשם כך. החשיבו זאת כמאמץ ראשוני להתגבר על חלק מהגאווה שלכם. שקלו את מה שנאמר לכם אפילו אם נראה לכם שזה לא נכון. אולי יש בזה שמץ של אמת. בקשו את אלוהים שיעזור לכם לקבל אמת לא נעימה מאחרים כדרך פרודוקטיבית להתפתחות. הרהרו בכל המגרעות הנפרסות בפניכם.

האני התחתון מתנגד לכל מאמציכם. כאן יש לכם הזדמנות נפלאה להתבונן בו – כיצד הוא מגיב כשאתם מתבוננים במגרעות שלכם. הסתכלו על האני התחתון כאילו היה אדם שלישי. נסו להיות מה שפחות מעורבים. שימו מרווח קטן בין כוחות ההתבוננות העצמית שלכם ובין תגובתו של האני התחתון, האגו, הפגיעה שלכם, היוהרה – כל אלה באים לידי ביטוי כשאתם מתעסקים עם הצדדים הפחות נעימים של האישיות שלכם. ע"י כך שתכירו את התגובות שלכם ותבינו אותם, כשאתם אולי מסתכלים עליהם בהומור ולא לוקחים את עצמכם כל כך ברצינות במובן זה, תעלו מדרגה נוספת בנתיב. לאחר זמן מה של עבודה (למשל חצי שעה ביום כמה ימים או שבועות), תגיעו לנקודה בה אתם מרגישים בבהירות מרחק בין אתם האמיתי ובין האגו הקטן והפגוע, ותוכלו אז להתייחס אליו בהומור . זה הרגע שבו אתה רואה שהאגו הפגוע אינו אתה האמיתי וזה שלב חשוב ביותר.

כל הסבל שאתם סובלים בחיים נובע ישירות או בעקיפין מהמגרעות שלכם ומהפחדים שלכם. אם לא הייתה לכם שום מגרעת, לא היה בכם שום פחד. הפחד עושה אתכם אומללים ועיוורים לשמחת החיים.