סיכום הרצאה 125: מעבר מזרם "הלא" לזרם "הכן" – הנתיב להתמרה

סיכום הרצאה 125: מעבר מזרם "הלא" לזרם "הכן"

[print-me]
29 במאי, 1964
סיכום ההרצאה נערך על ידי ליאורה ורדי

זרם הכן הוא ביטוי התבונה העליונה והכוח האוניברסאלי היצירתי. זהו כוח החיים המוביל לאיחוד, הרמוניה והגשמה. זו אמת ואהבה בהגשמה. אלה שמאמצים את זרם הכן נמצאים בהרמוניה, מגיעים להגשמה ברמות גבוהות ומרחיבים את טווח וניסיון המודעות שלהם שאינה נפגמת על ידי זרמים סותרים ומושגים לא נכונים.

זרם הלא משפיע באופן הפוך, אבל לא במובן שזה הרוע בהתגלמותו. הוא מורכב מבורות, עיוורון, עיוות וחוסר מודעות. היות שהוא מתעלם מהאמת, הוא קיים כפחד וזורע פחד. ולכן הוא ההפך מאהבה ומכל מה שמוביל לאיחוד והגשמה. הוא גורם חוסר הרמוניה ובלבול. אלה ששקועים בו עוברים תנועות נשמה מכווצות, לא הרמוניות וקשות, שמובילות לשגיאות גדולות יותר.

הצעד הראשון לצאת מזרם הלא הוא להיות מודע לו. ואין שום שלילי בגילוי העמדות ההרסניות שהלא שלך מורכב מהן. אנשים רבים מאמינים שעמדה חיובית כלפי החיים משמעותה התעלמות מהשלילי שבהם. אך זו טעות מוחלטת. אין אפשרות לאמץ מושג אמיתי שיחליף את המושג השגוי אם לא תבין מדוע המושג הישן הוא שגוי. המניע האמיתי לשנות את עצמך לא יופיע אם לא תראה את הטבע ההרסני של תדמית שגויה ותזהה את השפעותיה עליך ועל אחרים.

כשאתה מזהה במדויק כיצד אתה אומר "לא" לרצון או להגשמה מסוימים, אתה מגיע לנקודת מעבר מרכזית בהתפתחותך הכללית. אחר כך כבר לא תהיה מה שהיית קודם. אתה תתפוס לראשונה שאתה לא חייב להיות תלוי בנסיבות מחוץ לשליטתך, שאינך קורבן של גורל לא הוגן ושאינך חי בעולם קאוטי שבו שולט חוק הג'ונגל. גילויים אלה יבהירו שאין אי שם בשמיים אלוהות מענישה או מתגמלת, ובאותה מידה, אין ביקום חוסר סדר והשגחה.

כשתזהה שאתה אומר "לא" לדבר שאתה הכי רוצה, לא תישאר יותר חסר ביטחון ומפוחד ונצמד לדעה שאתה חסר מזל ונחות. לפתע תחווה את האמת של סדר אלוהי, וזו חוויה נפלאה. תיווכח שמקור כל האומללות וחוסר ההגשמה שלך הוא תוצאה ישירה של דבר הנמצא מול עיניך. כמובן שזה דורש אבחנה של תגובות רגשיות חבויות. אבל כשמוחך יתרגל התבוננות בתגובות האלה, המודעות אליהן לא תאחר לבוא.

הרשה לעצמך להרגיש את הלא ואת השפעתו עליך ומדוע הוא קיים בך ועל איזה תפיסות שגויות הוא מבוסס. במקום חוסר אונים, תוכל לחוש לראשונה – תקווה ועמדה חיובית כלפי החיים.

זרם הלא יפעל כנגד מאמץ הגילוי של העצמי השגוי שלך. לכן במהלך כל עבודת ההתמרה תופיע עמדה שלילית.

כדי לגבור על המכשולים יש לגייס עזרה אלוהית בכדי לראות את האמת ובכדי לעבור שינוי. שני רצונות אלה הם חלק מזרם הכן ויש להפעילם על ידי כוונה בחיי היומיום.

העמדה, ששאיפה להגשמה אישית הינה זהה לאנוכיות וחמדנות, הינה מכשול לזרם כן בריא.

זרם הכן אינו זקוק לחמדנות, חרדה וספק, כי הוא בוטח בהגשמה. חמדנות, חרדה וספק הן תכונות של זרם הלא.

ללא עזרה אלוהית אינכם יכולים להשיג שום מטרה גדולה. האדם הלא בוגר מסרב לעמוד על רגליו ושואף שסמכות גבוהה תיקח אחריות על חייו, אך אין בו מספיק ענווה להכיר בעצמו האלוהי. העצמי האלוהי אינו למעלה בגן עדן אלא עמוק בתוככם, וניתן לזמן אותו להתייעץ איתו. ככל שמתקדמים בנתיב כך יותר העצמי האלוהי יהיה זה שיגשים והעצמי הקטן ישולב בתוכו.

מאוד עוזר לדבר עם אדם אחר על הדברים שאתה רוצה, על החסימות ועל הסיבות לזרם הלא.

כאדם צעיר אתה מתחיל את חייך עם תדמית אישית ותפיסות שגויות, אותם פיתחת כתרופה נגד איום מדומה. אלה הם פתרונות הדמה, הקשורות בתדמית העצמי האידיאלי. בעזרתן האדם מקווה להתגונן כנגד מה שמפחיד אותו בחייו. כשאתה צעיר, אתה לא נוכח לדעת שהתפיסות האלה לא עובדות. כשאתה מצליח, אתה מאמין שזה בגללן, במקום לראות שזה למרות התפיסות השגויות הללו. אם אתה ממשיך לחיות תחת משא של שגיאות, בהדרגה תגיע לייאוש מוחלט. אתה תהיה משוכנע שלא עבדת מספיק קשה על מנת שהתפיסות שלך יצליחו, בלי להיות מודע לכך שבעצם התפיסות אינן נכונות. ואז תאמין שאתה לא בסדר ולא ראוי. הרעיון לוותר על התפיסות השגויות נראה כסכנה גדולה שתחשוף אותך להשמדה, השפלה ובושה. כל הרגשות הללו אינם במודע. זרם הלא נועד כדי למנוע איום דמיוני.

הנתיב מחסל את העמדת הפנים והפתרונות הפסאודו שאינם יעילים, וגורם בכך לפאניקה. האדם מרגיש שהאדמה נשמטת מתחת לרגליו. העצמי המודע רואה כעת את חוסר הערך של פתרונות הפסאודו. אך עדיין המושגים החדשים לא התהוו. במצב ביניים זה האדם יחוש בוואקום.

פתרונות שגויים יוצרים כוח שגוי, ביטחון שגוי ואושר שגוי.

כמו שתדמית אלוהים שגויה חייבת להיעלם לפני שמושג אמיתי של אלוהים יהיה חלק מהאישיות, כך הנטיות השגויות חייבות להיעלם לפני שעוצמה אמיתית, ביטחון ואושר אמיתי יהווה חלק מהעצמי. זה לא ריאלי לצפות שרק לאחר שייבנה החדש, העמדות הישנות ייעלמו.

מידת הכאב של התמוססות הדרכים הישנות והשגויות ומעבר לעמדות חדשות תלויה בעוצמה של זרם ה"לא" המתנגד לתהליך, ולרמה בה ניתן לשתק את זרם הלא על ידי מודעות והתבוננות. כדי שזרם הכן יתבטא בכל תחום בחייך ובאישיות שלך, הישות שלך חייבת להיות יחידה אחת. שלמות. לא ניתן לחלק את הכרתך עם רמות שונות של ביטויי מטרות, דעות, מושגים ורגשות.

לא ניתן להפעיל את זרם הכן על ידי שכנוע עצמי.

חייבת להיות מסירות טוטאלית לתהליך שייצור משהו כמו לידה מחדש של האישיות שלך. אין קיצורי דרך, אולם לאחר שמתרחשת הטרנספורמציה זה נראה קל.

כאשר אתה מגיעים לאחדות עם עצמך, עם העצמי האלוהי שלך, בזרימה והרמוניה של זרם הכן, אינך מפחדים יותר משום דבר. ואז ניתן בקלות להגשים את ביטוי העצמי שלך.

ואז תראה שאלוהים ממנו פחדת בלא מודע, לא קיים. אלוהים שכן קיים נותן אושר ללא גבולות, ככל שרק תבקש. תוכל לקבל הגשמה בכל התחומים: בבריאות, ביחסים, בזוגיות ובקריירה.

גן עדן וגיהינום הם כאן, והם תלויים רק במצב ההכרה שלך. אתה תתפוס את ההבדל הגדול בין העצמי האמיתי לבין השכל החיצוני, ההבדל בין זרם כן פסאודו מתוח, מודאג וסקרן וחמדן, לבין זרם כן אמיתי – רגוע ושליו היודע שכל הדברים הטובים בחיים שייכים אליך. ואז תחווה את האמת של התעוררות רוחנית: שהעוצמה הפנימית של האלוהי נמצאת ברשותך, ושבלעדיו אינך יכול למעשה להשיג שום דבר, ושעל מנת ל התקשר אליו עליך לעמוד על הרגליים שלך ללא הזדקקות לאוטוריטה אחרת שתיקח אחריות עליך. כל השפעה בחיים שלך מקורה בסיבות הפנימיות שלך אך בני אנוש נאבקים כנגד אמת זו ומחפשים את הנסיבות מחוץ להם.

בכל פעם שאתה מבקש הגשמה של האלוהי שבך היא מגיעה, הן בצורה של ידיעת האמת על עצמך, פיתרון מצב קשה או טרנספורמציה של העצמי שלך לאדם אמיתי ופרודוקטיבי יותר. השתמש בקשר הזה יותר ויותר, אפשר לו להנחות אותך ולפתוח לך דרכים חדשות. זו חוכמה ועוצמה ואהבה אינסופיים. אם תשתמש בכוח זה בצורה יותר ספציפית ועל בסיס קבוע (ולא רק לעיתים), תגיע להבנה, שהנתיב הזה מביא אותך לשחרור אמיתי. שום דבר לא עומד בדרך לחיים עשירים, מלאים ומספקים. אלה לא הבטחות ריקות. ניתנו לך כל הכלים עבור זה.

מי שטוען שהוא עשה כמיטב יכולתו אך לא הצליח – אינו דובר אמת וסובל מהטעיה עצמית. אולי הוא עשה מאמצים טובים בתחומים פחות חשובים, אך הוא עדיין מסרב לראות את האמת במקום בו היא הכי מכאיבה, במקום בו עדיין חסר לו שחרור.

אחת השיטות לזהות מדוע יש לך זרם לא חזק היא להגיד כן לעובדה שאתה רוצים לזהות את זרם הלא ולשאול "מדוע אני אומר לא לדבר מסוים".