הרצאה 257: היבטים של השפיעה האלוהית החדשה: תקשורת, תודעת קבוצה, חשיפה – הנתיב להתמרה

הרצאה 257: היבטים של השפיעה האלוהית החדשה: תקשורת, תודעת קבוצה, חשיפה

10 בינואר, 1979
תרגום מאנגלית: סיגל הלפרין

ברכות, חברים אהובים שלי. האור של אלוהים עוטף את כולכם. האור הזה מכיל את כל מה שאתם צריכים. נסו לתפוס אותו, נסו להרגיש את המציאות שלו. הוא תמיד שם עבורכם, ובמידה שאתם מחדדים את הישות הפנימית שלכם בתהליך הטיהור, אינכם יכולים שלא להיות מודעים לאור הזה שזורם בכל היקום, דרך כל הבריאה. אלו מילדיו של אלוהים שבחרו להפיק את המיטב מחייהם בדרך זו, זוכים לברכה במיוחד. שכן בהזדמנות זו לטהר את עצמם ולשרת את אלוהים – הם ממלאים צורך גדול בתוכנית הישועה.

בהרצאה זו ברצוני לדבר על כמה היבטים משמעותיים של העידן החדש – מושג שנמצא לאחרונה בשימוש רב ע"י קבוצות שונות, חלקן משתמשות בו נכונה וחלקן הופכות אותו לקלישאה. אך זה בלתי נמנע – וקורה ביחס לכול מושג אמיתי, בגלל נטייה אנושית לעצלות, אי דיוק ושימוש בתוויות, וכך להימנע מלחוש במציאות של אמת ספציפית. אך גם אלו שאינם נופלים למלכודת זו אינם צריכים לוותר על שימוש במונח המתאר מושג אמיתי. בעבר המדריך הציע לעתים מילים חדשות, ביטויים שונים לאותה אמת, או שחזר על המשמעות האמיתית של מילה מסוימת. בהקשר לעידן החדש, המדריך הסביר בעבר שבמועדים מסוימים בהיסטוריה, שפיעה חדשה של אנרגיה מגיעה לעולמנו, כיוון שהאנושות צמחה מספיק כדי להיות מוכנה אליה. זהו המצב כעת.

בעבר דנו במשמעות העידן החדש במונחים כלליים – ה-Christ consciousness[1] (תודעת "קרייסט") המחלחלת לעולם זה, מנסה לחדור לתודעתם של יחידים במידה גוברת והולכת. שפיעה עוצמתית כזו חייבת להיות מלווה בביטויים מסוימים שאינם תמיד נעימים, רצויים ואפילו קונסטרוקטיביים. אירועים רבים, בלתי רצויים בעליל, על פני האדמה, הם תוצאה ישירה של שפיעה זו, ובלעדיהם הצמיחה וההתרחבות של התודעה לא הייתה יכולה להתרחש.

דעתנו עדיין מכוונת מאד למיידי. אנו מאמינים שמה שטוב ונכון ברגע זה יהיה כך גם בסופו של דבר, וכנ"ל לגבי מה שרע. אך זה לא בהכרח כך. לעתים ביטוי שלילי הוא חיוני לצורך התפתחות מלאה. וזה נכון ברמת היחיד כמו גם ביחס לאנושות ככלל, או – לישות האדמה.

בהרצאה זו אדון במספר נושאים ספציפיים המלווים את השפיעה החדשה. האחד הוא תקשורת. תקשורת היא תוצר לוואי של תודעה מפותחת מאד. במידה שבה קיימת התפתחות רוחנית, באותה המידה קיימת גם היכולת לתקשר, להקשיב ולבטא בצורה מותאמת. במידה שההתפתחות פגומה עדיין – היכולת לתקשר מוגבלת. וכך אפשר לראות אנשים רבים שאינם יכולים ולא ינסו אפילו לנסח במילים את מה שהם חושבים ומרגישים באמת. או שהם גאים מדי או שהם דורשים להיות מובנים ע"י אחרים בלי שיצטרכו לטרוח כדי להפוך את עצמם למובנים. כיוון שזה אכן דורש מאמץ מסוים. תקשורת היא אומנות שכול אחד יכול ולמעשה חייב ללמוד. היא דורשת רצון-טוב, התכווננות חיובית ורצון לשתף פעולה.

ברמה החיצונית ביותר – אין זה מקרי שאחד מתוצרי הלוואי העיקריים של הטכנולוגיה המודרנית הוא תקשורת. גם אם רמה זו של תקשורת מתייחסת רק לאירועים חיצוניים, יש לה השפעה עצומה על הרמות הפנימיות של האנושות. ראשית, היא מקרבת אנשים. בזמנים קודמים הייתה תחושה רבה יותר של נפרדות, בגלל שהמרחק בין אנשים וחוסר התקשורת ביניהם יצרו את האשליה שאחרים הם שונים וזרים, ולכן הם אויבים שאי אפשר לתת בהם אמון. חווית אנשים כדומים בדברים הבסיסיים של חיים, מוות, סבל וכמיהה, מפחיתה במידה רבה את האשליה, הפחד והאויבות. היא תורמת לאחדות ההולכת וגדלה של האנושות.

לידיעת המתרחש בעולם יש השפעה ברורה על צמיחה רוחנית. בידוד והפרדה בין אנשים בעבר גרמו לעולם להראות רחב מכדי שאפשר יהיה להכילו. הטרגדיות האישיות נדמו כייחודיות, ולכן תחושת אחוה נעדרה לחלוטין. כיום אפילו האנשים שהכי פחות נוטים לרוחניות חווים את הפלנטה בדרכים שונות לגמרי. דברים לא נראים עוד מוזרים או זרים. יש מודעות כוללת רבה יותר, בגלל שלידיעת האירועים המתרחשים ברגע זה בפינה שונה של העולם יש השפעה על התפתחות הנשמה.

כך אתם יכולים לראות, ידידיי, שטכנולוגיה אינה מנוגדת להתפתחות ולחיים רוחניים. אולם, לעתים קרובות היא מנוצלת לרעה או לכיוון לא נכון ולכן נתפסת כמכשול לרוחניות. דבר זה מראה שוב כיצד כל דבר ביקום ועל פני אדמה זו הוא בפנימיותו ביטוי לרצון וליצירה אלוהיים, ויכול וצריך לשרת את התוכנית הגדולה. שום דבר לא יכול להיווצר בלי ששורשיו יהיו נעוצים בעולם הרוח. כל הביטויים הדמוניים יכולים להיות רק עיוותים ושימוש לרעה ביצירה אלוהית. הם לעולם אינם יכולים להיות בעלי יצירתיות עצמית.

ליכולת הנוכחית שלכם להיות עדים ולפיכך לחוות אירועים יחד עם אחיכם ואחיותיכם שבמקומות אחרים יש השפעה משמעותית על נשמתכם. יכולתכם לנוע מהר יחסית מפינה אחת על פני האדמה לאחרת מקרבת אתכם לחוקי עולם הרוח, לפיהם תנועה היא מיידית, בו זמנית למחשבה.

תקשורת היא תוצר לוואי חשוב מאד של מצבים רוחניים מתקדמים. היכולת לתקשר ברמות מעודנות ואישיות יותר השתפרה במידה רבה בעשורים האחרונים. גישות פסיכולוגיות יצרו מודעות רבה יותר לעצמי ולפיכך יכולת גדולה יותר להבין את עצמכם, לבטא את עצמכם לאחרים, ולפיכך לתקשר. לפני שפיעה ספציפית זו, רוב בני האדם נמצאו לגמרי בחשיכה ביחס לעצמם, לרגשותיהם, לצרכיהם, לתגובותיהם האמיתיות, שלא לדבר על אלו של אחרים. לכן היה זה בלתי אפשרי ליצור גשר אל אדם אחר בדרך משמעותית.

באופן דומה, ילד בשלב מוקדם של התפתחות אינו יודע באמת שהוא נפגע או בודד, שהוא זקוק ליותר אהבה, תשומת לב או הבנה. אם מודעות זו הייתה מתנסחת אצל הילד, היה זה צעד קטן יחסית להעביר רגשות אלו לאדם אחר. ללא תקשורת, אתם חיים בחשיכה, לבד בערפל של בלבול, מבודדים מאחרים. תודעת קרייסט מייצגת בדיוק את ההיפך. היא מביאה את האור הגדול של מודעות, של תקשורת ושל אחווה.

מובן מאליו, תקשורת אמיתית מניחה מראש תקשורת עם העצמי, עם הרמות הפנימיות של הקיום שלא היו נגישות לפני כן. הבנת העצמי היא עבודת הבסיס, כיוון שאינכם יכולים להעביר, להסביר ולתקשר משהו שאינכם יודעים. לכן נתיב כגון זה צריך תמיד לעסוק בראש ובראשונה בחקירה-עצמית ובידיעה-עצמית. אולם, אל לו לעצור שם. ידיעה עצמית היא רק השלב ההתחלתי.

הצעד הטבעי הבא הוא לימוד אומנות התקשורת. דבר זה דורש כוונה, מחשבה, תרגול, התבוננות עצמית. משמעו ויתור על המצב של להיות רק חצי ערים, כשאתם מניחים מבלי משים שאחרים צריכים לדעת מה שאתם מרגישים. משמעו מאמץ להסביר, להגיע אל, לחפש דרך מבוכיי אי ההבנה – בסבלנות ובאהבה. כאן, כמו בכול דבר אחר, תרגול מוביל ליכולת ספונטנית ואוטומטית במידה גוברת להיות בחוץ מה שקודם לכן הייתם רק בחשאי ובפנים, ולתקשר מצב זה לאחרים.

השתמשו בדמיונכם וחשבו על ההבדל העצום שהדבר יגרום בתקשורת האנושית. כמה פעמים האמנתם שמישהו רע אליכם, כאשר במציאות, אדם זה מפחד מכם ומשתמש באופן מוטעה בקור או בדחייה כהגנה? ידיעת הדבר תסיר את פחדכם, את גאוותכם המזויפת, את כעסכם. הדבר עשוי לאפשר לכם לפגוש אדם זה בדרך שונה לגמרי, שבתורה תפיג את הגנתו השלילית שמרחיקה אתכם. כך שאתם יכולים לראות כיצד תקשורת מקרבת בין נשמות, מבטלת חומות של פחד שיוצרות שנאה בין בני אדם. לכן תקשורת היא חלק מהותי של החיים הטובים.

אולם, העובדה שאתם עשויים לנסות להסביר את עצמכם אינה מספיקה. הדרך שבה אתם חושפים את עצמכם היא שהופכת תקשורת לאמנות. אם אתם מסבירים עצמכם בדרך שרומזת על אשמה והאשמה, אתם רק יוצרים חומה גבוהה יותר. אך אם אתם מנסים להסביר את עצמכם באמצעות מסירה פשוטה של רגשותיכם וצרכיכם, התרשמויותיכם והנחותיכם בדרך פתוחה ושואלת, בלי להתעקש שזו היא האמת, אז תוכלו להגיע להבנה אמיתית. תוכלו לבסס בהירות, אור ואמת. בכך אתם מטפחים אהבה ואחדות.

כיצד תוכלו לשכך את בדידותכם אלא אם כן תבנו גשרים לאחרים? כיצד תוכלו למוסס את הפחד שלכם מאנשים אלא אם כן תחשפו באמת את הרעיון המוטעה שאחרים רוצים להיות אויביכם? תוכלו להשיג זאת רק אם תטרחו לחקור את עצמכם במידה מספקת כדי לדעת מה אתם מרגישים באמת. לעתים קרובות אתם מאמינים שאתם מרגישים משהו, בזמן שאין זה בכלל מה שמתרחש בתוככם באמת. עליכם לקחת את הסיכון כביכול שבלהסביר את עצמכם, גם אם זה כמעט ולא יכול להתבצע במהלך אחד. עליכם להיכנס לדיאלוג מתמשך, מלא ברצון טוב, מגבירים את נכונותכם לפזר את גאוותכם ולוותר על נטייתכם להאשים. זה מה שתקשורת דורשת ברמה הרגשית. זוהי הדרך בה תבנה האחדות הגדולה בין בני אדם. כך ייעלמו בהדרגה הפחד והשנאה, ולפיכך המלחמה בכול הרמות. במלים אחרות, תקשורת אמיתית תתרום להבאת מלכות השמיים לארץ.

אך יש עוד רמה עמוקה יותר של תקשורת שאתם מתעלמים ממנה. היא עדיין מטושטשת מאד אך ברגע שתמקדו את תשומת לבכם בה היא תגלה את עצמה בבהירות כמו הרמות שדנו בהן עד כה. כל האינטראקציות בין בני אדם תורמות לבסוף למטרה הסופית: פיוס, אחדות, אחוה, אהבה, הבנה, אמת. בסופו של דבר, אפילו האינטראקציה השלילית ביותר בין בני אדם משרתת מטרה זו.

כאשר שתי ישויות, אינדיבידואליות או קולקטיביות, מעורבות באינטראקציה שלילית, מוגשמת מטרה עמוקה יותר, גם אם כרגע יש לאינטראקציה תוצאות מאד לא רצויות. העצמי הגבוה של שתי הישויות נמצא תמיד בפעולה. העצמי הגבוה לא יצר את האינטראקציה השלילית כשלעצמה, אך הוא משתמש במה שכבר קיים, שליליות, למטרת הפגתה. ההתפוגגות וההתמרה של חומר שלילי לא יכולה להתרחש אלא אם כן יש לו ביטוי ברור. אפילו אם הישויות המעורבות מצויות לחלוטין בחשיכה ביחס לחלק שלהן עצמן באינטראקציה זו ונמצאות עדיין ברמה של צדקנות עצמית חד צדדית, הן בכול זאת משרתות מטרה גבוהה יותר. וזה נכון אף יותר כשהישויות מכירות באמת הכוללת של האינטראקציה שעשויה להיות נסתרת מראייתן המיידית!

כך אתם יכולים לראות, ידידיי, שמתחת לחילופין ברמת העצמי הנמוך, חילופין ברמת העצמי הגבוה קיימים בו זמנית בין ישויות המצויות בקונפליקט. זוהי מחשבה חדשה וחשובה עבורכם להגות בה. רק דמיינו: שני אנשים, או קבוצות אנשים, נמצאים על פני השטח במלחמה. הם שונאים ומאשימים זה את זה. הם מאחלים זה לזה את הגרוע ביותר ורוצים לפגוע זה בזה. באותו הזמן, ברמה עמוקה יותר, ישויות אלה מסכימות. הן יודעות שמה שמתרחש על פני השטח משרת את הטוב המשותף, משרת אמת ואהבה, משרת את אחדותן.

בנתיב זה, כששניים מכם רבים ומתאמצים להגיע לאמת, אתם לעתים קרובות חווים פיוס נפלא שבו אהבה מאחדת את אותם שני אינדיבידואלים ששנאו והאשימו זה את זה קודם. אז אתם עדים למה שהסברתי זה עתה. בספירת האדמה שלכם, במימד זה, פיוס מתגלה ברצף של זמן: תחילה השנאה, אז החיפוש אחר האמת, אז אהבה ואחדות. ברמת ההוויה העמוקה יותר, אין רצפים כאלה. אמת, אהבה ואחדות תמיד מתקיימות בו זמנית.

קחו ראייה חדשה זו בחשבון. היא תעזור לכם לראות שכול מצב, לא משנה כמה מבולבל ללא תקנה ושלילי הוא עשוי להראות, בו זמנית טומן בחובו אמת, אהבה ואחדות פנימיים. הבנתכם את הדבר תאיץ את הפיוס ברמה של רצף הזמן, כך שטינה/חיפוש/אמת/אהבה/אחדות יגיעו בזה אחר זה במהירות רבה יותר ויותר.

השפיעה של תודעת "קרייסט" מביאה יותר ערכים וחוקים רוחניים למישורכם. ערכים וחוקים רבים ידועים באמצעות הדת, אך רק מעטים מובנים באמת ונחווים לעומק, שלא לדבר על להיות מיושמים ברמות הפנימיות ביותר. לעתים קרובות מדי האנושות לוקחת חוקים אלה, מבלבלת ומעוותת אותם, ואז או שמתעלמת מהם לגמרי, בגלל שכשהם מעוותים, אין להם כל מובן, או שמצייתת להם בצביעות ברמה שטחית שנכשלת להגיע לאדם הפנימי. ככול שהאנושות צומחת, באותה המידה יכולה השפיעה של "אור הקרייסט" לגדול, ויהיה אפשרי יותר להפוך ערכים רוחניים אמיתיים לחלק מהתודעה האנושית.

בהרצאה ספציפית זו אנו דנים, ראשית כל, בחוק האחווה, שהזכרתי לעתים קרובות. ללא אחוה אין כל אהבה, ללא אהבה אין כל אחוה. אהבה היא אחדות. שנאה היא פיצול, חילוקי דעות, בידוד. אהבה משמעה הבנה הדדית.

ועם זאת, בכדי שהבנה תגדל, מאמץ ורצון טוב הם חיוניים. במלים אחרות, אהבה איננה משהו שמתרחש כמו נס, וגם לא איחוד. אינכם יכולים לחוות אחדות עם אלוהים אלא אם כן אתם מסוגלים לחוות אחדות עם אחיכם ואחיותיכם, אפילו עם אלו שאותם אתם מחשיבים לאויביכם. ברמה החיצונית אתם עשויים שלא להשיג ידידות אתם, כיון שהיא דורשת משני הצדדים לשאוף באמת לאמת ולאחדות. אך ברמה הפנימית אתם יכולים להיות מחוברים באופן מודע למדי לעצמי הגבוה של אותו אדם.

לעולם אל תשכחו שאהבה, אחדות עם אלוהים ועם אנשים אחרים, היא תוצאה של תקשורת. ותקשורת היא תוצאה של מאמץ רציני, עם מחויבות להשתמש בתשומת הלב ובאנרגיות שלכם, כדי להפוך את עצמכם למובנים בדרך הטובה ביותר האפשרית, ולהבין את האחר. עבור שתי המטרות, עליכם לרוקן את דעתכם מכול הרעיונות המוקדמים שהעצמי הנמוך שלכם מעוניין מאד לשמר. עליכם להניח בצד את האויבות וחוסר האמון. עליכם להקשיב בצורה מעמיקה ופתוחה. עליכם לשכנע את השני ברצונכם הטוב לגלות את האמת. עליכם למצוא בתוככם את הבגרות להכיר בכך שאחרים אינם יודעים למה אתם מתכוונים, מה אתם מרגישים, חושבים ורוצים. עליכם להסביר את עצמכם בדרך העמוקה והכנה ביותר האפשרית. אם תתקדמו בדרך זו, לא תתקלו באף בעיה שאינה יכולה להיפתר ביניכם לבין האחרים. חוזק והערכה עצמית רבים ינבעו מכך, ידידיי.

תחילה, בכול אופן, עליכם להקריב את גאוותכם, את עקשנותכם, את הנאתכם משמירת טינה כלפי אחרים או את הפחד שלכם מלגלות שאתם טועים ורעים. עליכם לשים כל זאת בצד. באופן הזה תתרמו רבות לזרימה הגדלה תמיד של תקשורת שאין לה תקדים בעידנכם. בדרך זו אתם עוזרים להפיץ היבט חשוב של תודעת הקרייסט – בתוככם ובאחרים. אתם הופכים אז באמת למשרתים של התוכנית האלוהית.

חדלו מלהיענות לפיתוי לנעול את עצמכם בבידוד וטינה. חדלו אף להיענות לפיתוי להאשים ולקטרג. הפכו את עצמכם לניטרליים, לפחות באופן זמני, עד שתהיה לכם ההזדמנות לגלות מהי האמת. אל תפחדו מהאמת. היא תהיה כה משחררת! היא תשחרר אתכם מהאחיזה של ההאשמה העצמית הסודית שלכם עצמכם, והיא תשחרר אחרים מההאשמות שלכם. אתם עשויים אמנם למצוא פגמים הן בעצמכם והן באחרים, אך פגמים אלו יהיו בעלי קונוטציה חדשה שתשחרר אתכם מפגיעה ובושה, כמו גם מהצורך לגרום פגיעה ובושה לאחרים.

כן, ידידיי, זה מה שעשיתם בעבודתכם עד כאן. אינני מספר לכם על תהליך חדש, אך אני רוצה להאיר אותו מזווית חדשה כעת, כך שתוכלו להעמיק את מחויבותכם אליו.

השפיעה החדשה של תודעת קרייסט שוטפת את עולמכם בכוח עצום, ועם זאת גילוייה לא תמיד זוכים להכרה. תחילה השפיעה מגיעה לתודעה הפנימית של האנושות. בכול מקום שבו יש פוטנציאל ולו הקל ביותר, התודעה מתחילה להשתנות בהדרגה, באופן מעודן. היא עשויה להשתנות באמצעות דרכים חדשות של חשיבה על החיים או באמצעות שאיפה למצוא דרך להבין את העצמי ואת החיים באופן מעמיק יותר. אפילו אלו שהינם פחות מוכנים ומפותחים עשויים להושיט יד, באופן לא מכוון אולי, להשתלשלות "התוכנית הגדולה". גם הם הופכים למכשירים, גם אם הסיוע שלהם עשוי להראות שלילי לגמרי. דרך ספירת ההשפעה והפעילות שלהם הם משפיעים על אירועים, שאז קושרים להביא תנאים חדשים. זה שוב, כפי שהסברתי קודם, העצמי הגבוה של אדם כזה שפועל בשילוב עם התוכנית ומשתמש ברצון החיצוני השלילי כדי לתרום באופן חיובי לתמונה הכוללת.

השפיעה החדשה, שנקראת העידן החדש, משפיעה גם על אירועים חיצוניים, לעתים קרובות בדרך מעורפלת מאד. מה שעשוי להראות כהתרחשות שלילית, לגמרי בלתי רצויה, הוא במציאות חיוני לצורך ביסוס ערכים חדשים ובסוס מחדש של החיים על פי הנחות רוחניות, אמת ואהבה. במלים אחרות, הרסנות שהתקדמה כל כך עד שלא ניתן יותר לשנותה, לעצבה מדש או להתמירה, צריכה להיהרס לפני שמבנה חדש וטוב יותר יוכל להיות מוקם.

אירועים הרסניים רבים על פני אדמתכם הם מסוג זה. עליכם ללמוד להבחין בין אותם אירועים שהנם בלתי חיוניים לגמרי ומנוגדים ישירות לחיים, בהיותם ביטויים של רוע, לבין אלו שנופלים לקטגוריה שזה עתה תיארתי. ההבחנה אינה תמיד ברורה מיידית, אך ככול שתאמנו את ראייתכם הפנימית ותהפכו מודעים יותר לתהליכים אלו של בריאה, תפיסתכם תהפוך מדויקת יותר.

רבים מכם כבר רואים שערכים חדשים צצים בכול מקום, מפלסים את דרכם במאמץ מבעד לסבך הערכים המיושנים, העמדות השליליות וההרסניות הישנות כלפי החיים. הערכים החדשים הנם עדין שתילים צעירים ורכים שצריכים שיטפחו אותם באומץ, במחויבות לסיבה הרחבה יותר של החיים ובכנות העצמית החיונית תמיד שמקדמת התפתחות והתרחבות של תודעה אינדיבידואלית. ככול שאנשים יטפחו צמיחה זו, כך יהפכו השתילים החדשים על הפלנטה חזקים יותר.

התהליך מבוסס תמיד על מבנה תאי. הוא מתחיל בתא הבודד, התודעה האינדיבידואלית שצריכה להשתנות. שינוי אינדיבידואלי כזה אינו יכול להתרחש בבידוד, אלא תמיד בשילוב עם אחרים. כיוון שתודעה אינדיבידואלית היא חלק מהתודעה הקולקטיבית, השלם הגדול, ערכים והתפתחות אינדיבידואליים יכולים להימדד רק באמצעות אינטראקציה עם אחרים. תקשורת היא היבט אחד שמשפר אינטראקציה עד שלא נותרת כל הפרדה. ככול שתאים אינדיבידואלים של תודעה מתחילים להיטהר ולהתיישר בהתאם לרצון האלוהי, כך הם ישפיעו יותר על כוליותה של ישות האדמה. התאים נוצקים למבנה אחד, למרות שלכול אחד מהם יש את החיים האינדיבידואלים שלו.

יש לכם מידה רבה של אמביוולנטיות כלפי יציקה זו. מצד אחד, אתם מפחדים לוותר על מה שאתם קוראים האינדיבידואליות שלכם. אתם מאמינים שהייחודיות שלכם, הגילוי האלוהי הייחודי לכם, תלוי בנפרדותכם. אתם מניחים בטעות שבאחדות עם השלם תאבדו את מה שייחודי לכם. במציאות זה בדיוק ההיפך. לכן אתם נאבקים כנגד הגורל המולד של כל היצורים הברואים – החתירה לאחדות. אתם מתנגדים ונלחמים בכך, לצערכם הרב. כיוון שמצד שני, לעולם אי אפשר להקל על הכמיהה לאחדות מבלי שתושג אחדות. הכמיהה נואשת בנשמתכם, והכאב על אי חווית האחדות הוא מייסר. לא לדעת על כמיהה זו, לא להרגיש את הכאב, הם אפילו גרועים יותר. זהו מצב של אפטיה, חוסר חיות, בלבול וכאב משני. זהו מצב שלעולם לא תוכלו להבין בגלל שהוא תוצאה של תגובת שרשרת ארוכה שמקורה בדיוק בכאב של הכחשת האחדות.

לעתים קרובות הוזכר שהעידן החדש, או עידן הדלי, מביא להתהוותן של קבוצות, לתודעת קבוצה. תהליך כזה לא התקיים באותו אופן קודם. כמובן, האנושות בכללה היא קבוצה בסקלה רחבה יותר. החברה לא יכלה להתקיים ללא טיפוח במידה מסוימת של תודעת קבוצה. אך עד עתה אנשים התעניינו בעיקר בעצמם ובאינטרסים של עצמם, בלי קשר להשפעות של ענין-עצמי כזה על שאר העולם.

לא שעמדה זו נעלמה כעת. רחוק מכך. אך מודעות חדשה צומחת שבה אנשים מתחילים לראות שאם הם מחפשים רק אחרי העניין העצמי שלהם עד כדי פגיעה באחרים, הם עוברים הרבה מעבר להפרת חוקים וערכים מוסריים ורוחניים. הם מתחילים לראות שהם עצמם חייבים לבסוף לסבול מעמדה זו באותה מידה, אם לא יותר, כמו אלו בהם אינם מתחשבים מתוך אנוכיות קצרת ראייה.

משפחת האדם לא יכלה להתקיים ללא רוח קבוצה. אך רוב החברות לא נתנו עדיין משקל מספיק לערכים רוחניים. הן לא מודעות לכול שפיעה חדשה והן מתקדמות באמצעות סטנדרטים וערכים ישנים שמבוססים לעתים קרובות רק על תועלתיות ועל המטרות הכי קצרות ראות. לבטח אין זה במקרה שבזמנכם קבוצות חדשות, קהילות חדשות מכול הסוגים צצות מכול עבר. רבות מהן מולכות שולל. רבות נכנעות להשפעה של כוחות הרסניים ורוחות רעות. זה לעולם לא יכול להיות אחרת במישור התודעה שלכם. בכול מקום שבו יש שפיעה אלוהית, הכוחות הדמוניים שולחים את ההשפעות שלהם להשחית את אלו שאינם מטוהרים, לפתות אותם ולהרוס אותם. דבר זה אינו משנה את העובדה שקהילות חדשות חייבות להתפשט, קהילות שמייצגות את הערכים החדשים ושהופכות למודלים לדרכים חדשות של חיים. הנקודה היא תמיד להיות ערני ולעולם לא להזניח את העבודה של טיהור עצמי. זהו המפתח היחיד לביטחון. אם תשמרו בקפידה על כך, ברוח של שרות להגשמת רצון האלוהים, אז כוחות רוע לא יוכלו לבלבל אתכם. תמיד תדעו, תמצאו את התשובות, תישארו בסופו של דבר נקיים, גם אם חייבים להיות כמה גילויים זמניים של העצמי הנמוך שלכם.

ברצוני לדון כעת בגילוי נוסף של השפיעה החדשה: חשיפה. שוב, אתם יכולים לראות היבט זה באופן אישי וקולקטיבי. קשה מאד לפספס אותו, הוא כה ברור. באמצעות פסיכולוגיה, ולאחרונה באמצעות עבודה רוחנית מעמיקה, חשיפת העצמי הגיעה לעומקים בלתי ידועים לפני כן בהיסטוריה שלכם, פרט לבודדים שיצרו מיעוטים קטנים בתרבויות שונות. כעת חשיפה של הרמות העמוקות של העצמי הגיעה לדרגות שלא שוערו קודם. אפילו האנשים הכי חסרי ידע רכשו מידה מסוימת של מודעות לכך שישנן רמות עמוקות יותר של הוויה שקובעות את חייהם. אתם עשויים לקחת זאת כעת כמובן מאליו, ועדיין זה בשום פנים לא היה תמיד כך.

יכולת חדשה זו לחקור את העצמי היא שילוב של תקשורת וחשיפה. הנכונות לחשוף מובילה לתקשורת ותקשורת מובילה לאחדות, להתיישרות עם האנרגיה החדשה ששוטפת בכוח רב את עולמכם.

ההתנגדות לחשיפה קיימת תמיד. ברור שסירוב לחשוף יוצר בידוד. כשאתם שוללים חשיפה, משמעות הדבר תמיד היא שיש לכם עניין בשימור מבנה רקוב, מבנה שאתם צריכים לסלק ולהחליף. אי הנכונות הזו מראה בברור על המשאלה להמשיך לחיות בשקר. התמסרות לאמת חייבת להביא את הנכונות והאומץ לחשוף ולשנות.

אם הדבר אינו נעשה ברצון, עניינים סודיים יחשפו על ידי כוחות חיצוניים, על ידי משברים שיביאו אותם אל פני השטח. ברגע שהכוח של השפיעה החדשה נכנס לפעולה, לא ניתן לעצור אותו. ככול שהוא פוגש יותר התנגדות, כך המשבר יהיה כואב יותר.

דבר זה הפך לברור מאד גם בחיים הציבוריים שלכם. לאחרונה, מידה רבה של הרסנות חבויה נחשפה ונמסרה לציבור. שוב, זה מעולם לא היה המקרה קודם לכן באותה הדרך ובאותה מידה. וזה ממשיך. משהו חדש נכנס לפעולה. באמצעות תקשורת, באמצעות חשיפה, העולם כולו יודע על פשעים פוליטיים שקודם לכן היו נשארים סוד. באמצעות פיתוח תודעת קבוצה, מתרחשים משחק גומלין ואינטראקציה עצומים, שמאפשרים לכול המין האנושי להשתתף בדרמה של התפתחות.

ראיית אירועים עולמיים מתוך הבנה זו היא חשובה. זהו בדיוק התהליך שאתם עושים בנתיב זה: אתם חושפים את העצמי הנמוך שלכם, אתם משתפים בו, אתם מתקשרים אותו לאחרים. האם אתם יכולים לחשוב על דרך טובה יותר לבסס אהבה, אמון, קרבה?

שוב ושוב אני מראה לכם מקבילות בין התפתחות הפרט להתפתחות הפלנטה. כל התהליכים שאתם לומדים ליישם בנוגע לעצמכם מתייחסים גם בצורה כלשהי לרמה הקולקטיבית. חשיפה מעולם לא התקיימה באופן שבו היא מתקיימת כעת. מסכות מתחילות ליפול, היבטי עצמי נמוך מתחילים להראות בברור, עם פחות הסתרה מאי פעם. לכן אירועים וכוונות יכולים להיות מזוהים כפי שהם באמת, בלי ההסוואה שמביאה כה הרבה שקר, כה הרבה סבל, כה הרבה בלבול.

חשיפה היא במידה רבה חלק מהשפיעה החדשה. היא ביטוי ישיר של תודעת קרייסט ששוטפת דרך המישורים הפנימיים והחיצוניים של פלנטה זו בזמן זה. התפתחות רוחנית ללא חשיפה יכולה, במקרה הטוב, להיות רק אמצעי חלקי, שמוביל לבסוף לקיפאון. אך אלא אם כן חשיפה נמהלת באהבה, היא הופכת לתבוסה עצמית. כבדו את האדם בעל האומץ לעשות זאת ברצון. אלו שמסרבים להיפתח מרצון חייבים שלא לקבל רשות להרוס את סביבתם ולהשפיע על אירועים באמצעות ההסתרה שלהם.

האומץ והכוח הדרושים להביא לחשיפה בכול מקום שבו היא מתאימה וחיונית נובעים מהשכנוע הפנימי שהיא נעשית בשרות של סיבה גדולה יותר – במלים אחרות, באהבה. ככול שאתם חושפים את עצמכם לעצמכם, וכתוצאה מכך לאחרים, כך תגלו את הערך הפנימי האמיתי שלכם. תדעו שהעצמי הגבוה המפותח כבר הוא החלק שהופך את החשיפה לאפשרית.

אותו הדבר קורה עם הישות הפלנטרית. העצמי הגבוה של האדמה מוביל את כל החשיפות שמתרחשות כעת בחזית הפוליטית. אל תחשבו על העידן החדש ככוח כללי ומעורפל. זוהי תודעה בזכות עצמה. היבטים ספציפיים מתגלים בחלקים שונים של אדמתכם כאשר הצורך עולה.

כמו כל תודעה, העידן החדש מורכב מהיבטים רבים שיוצרים שלם הרמוני. בהרצאה זו דנתי בשלושה היבטים ייחודיים: תקשורת, תודעת קבוצה וחשיפה. דנו גם בהקבלה הבלתי נמנעת בין כל ההיבטים האלה כפי שמתגלים ברמות האינדיבידואליות והקולקטיביות.

אתם בקיאים למדי ברמה האינדיבידואלית, כיוון שזה היה הדגש של הנתיב עד כה. למרות שקיימים עדיין מחסומים והתנגדויות מסוימות, בעקרון אתם משלימים עם תהליך זה ואתם מבינים את חיוניותו וערכו הפנימיים. אתם יכולים לראות כיצד אותו תהליך מתרחש ברמה הקולקטיבית וזה יעזור להתרחבות שלכם כאינדיבידואלים.

ע"י ראיית אותו עקרון חוזר על עצמו במיקרו קוסמוס ובמקרו קוסמוס, אתם מפתחים הבנה עמוקה יותר. באמצעות הבנה זו ובאמצעות מאמציכם הגדלים תמיד לקראת חשיפה עצמית ותקשורת עם המעגל המיידי של הקרובים אליכם, אתם חולקים את תהליך ההתפתחות שלכם ותורמים רבות להתפתחות האדמה. למרות שייתכן שזה לא יהיה אפשרי עבורכם לראות השפעה זו באופן ישיר ומיידי, תחושו בה בהדרגה. היא תהפוך להכרה הולכת וגדלה.

אתם עדיין צריכים להקדיש יותר מודעות ותשומת לב לשאלה, כיצד תוכלו להשתמש בהיבטים אלה טוב יותר בחיי הקהילה שלכם עצמכם. לעתים קרובות, קיים עדיין עיוורון ביחס לחשיפה עצמית ולחשיפה של אחרים, שנכשלת להביא את האמת אל פני השטח. דבר זה חותר מתחת לתקשורת, ולפיכך חותר תחת אהבה ואיחוד. תגבירו תקשורת אם תעשו מאמץ עמוק יותר להסביר את עצמכם, ולעזור לאחרים לעשות אותו הדבר באמצעות עמדה לא מאיימת.

תקשורת תוכל גם להשתפר במידה רבה אם תעזרו לאחרים להיות מקבלים יותר כלפי מה שאתם יודעים ושיש לכם ללמד אותם, ובאופן דומה, אם אתם תהיו יותר פתוחים ומקבלים למה שאתם יכולים ללמוד מאחרים. לעתים קרובות מדי קהות חושים עמומה, מרגיעה כובלת אתכם להיצמדות להנחות באופן מעורפל-למחצה, דעתני, לא מלא וחשאי, שסוגר את כל הדלתות. זהו המקום שבו ידידיי הרוח שלכם היו רוצים שתשתפרו ושתהפכו את הקהילה היפה, המוזהבת, הצומחת תמיד שלכם למפוארת יותר, מבטאת את קרייסט, משרתת את הגבוה ביותר.

אני רוצה גם להפנות את תשומת לבכם לתצפית ספציפית: הבחינו במקבילות בין הצמיחה החיצונית והפנימית לבין הביטוי של העצמי הגבוה של ישות הקבוצה שלכם. לעתים אחד מקדים את השני. לעתים אחרות זה הפוך. איזון מסוים צריך להישמר, למרות שאף פעם זה לא יכול להיות שווה לגמרי. זה לא חיוני. אם חוסר האיזון בין צמיחה פנימית וחיצונית אינו הופך לגדול מדי, ניתן להתאים אותו בקלות. שום משבר לא ינבע מחוסר איזון זה. הכול נכלל בסכימת הדברים. עד כה ההתפתחות הפנימית שלכם תמיד עלתה על החיצונית, וזוהי באמת הדרך החשובה והמבוססת יותר. אך הגיע הזמן שבו תוכלו לעזור באופן מודע לצמיחה החיצונית להדביק את הקצב ולהפוך אותה לביטוי תואם יותר את המציאות הפנימית שלכם.

התבוננו בעולם יפה זה בעיניים שרואות את השלם, שמבינות את מעשה האלוהים מאחורי כל היש. תנו ללבכם להתמלא ברעננות של כוח המרפא של החיים, שזורם מן המקור שמקיף את כל מה שנוצר וכול מה שייווצר אי פעם. מקור זה שוכן היישר במרכז שלכם, אפילו כשאתם לא מסוגלים להתחבר אתו או לחוות את המציאות שלו מבעד לבלבול ולסבל הרגעיים שלכם. הוא תמיד נמצא שם.

כולכם מוקפים על ידי הכוח הגדול שזורם במרץ מחודש דרך היקום שלכם. תבורכו, יקיריי. עקבו אחר ההתחייבות שלכם עד הסוף, לעולם אל תעצרו בהתמסרות שלכם לשרת את אלוהים.


[1] Christ Consciousness – הכינוי של המדריך לתודעה הגבוהה, המטוהרת, שאליה אנו שואפים להגיע / להתחבר

נערך על ידי ג'ודית וג'ון סאלי