הרצאות 1-25 – הנתיב להתמרה

הרצאות 1-25

הרצאות הנתיב – מהדורת 1996

ההרצאות כאן הן תרגום של הרצאות הנתיב במהדורת 1996 המכילה 258 הרצאות, שחלקן תומללו ממפגשי שאלות ותשובות. מהדורה זו נערכה כדי לפשט את מבנה השפה המורכב שבו נוצרו ההרצאות המקוריות. שפת האם של אווה הייתה גרמנית ומבנה המשפט שלה שיקף זאת (ולפעמים אף הביא לשימוש מביך באנגלית). מהדורה זו מבטלת גם את מה שניתן לראות כטרמינולוגיה סקסיסטית שהייתה מקובלת בתקופת העברת החומר אך בפועל, אינה מקובלת כיום. ובאופן כללי, מהדורה זו מפשטת את השפה בדרך שאינה פוגעת במשמעות ההרצאה עצמה.

1. ים החיים
הרצאה מס' 1, 11 מרץ 1957
חומר רוחני דומה לחוטים, חוטים עדינים דמויי קרניים, במקרה זה – של צבע ומרקם קודרים המסובבים, מסובכים ומסתבכים, עד שיש כדור כה הדוק של בלבול שאפשר לפרק אותו רק בקושי הגדול ביותר… נדרש מאמץ רב כדי למצוא את האמת בכלל.
לקריאה     להורדה
2. החלטות ומבחנים
הרצאה מס' 2, 25 מרץ 1957
כאשר תבינו שהחיים הם למעשה תקופות למידה רבות, וחיים אלו הם חוליה אחת בשרשרת ארוכה, תחושו תחילה, ובהמשך אף תבינו יותר ויותר את הקשרים. או אז, המטרה שלכם כבר לא תהיה אושר מידי באמצעות הגשמת כל משאלה בקיום הזה. במקום זאת תכוונו את החזון שלכם אל השלם.
לקריאה     להורדה
3. בחירת גורלך – הרצון לשנות
הרצאה מס' 3, 9 אפריל 1957
אז חשוב לכם יקיריי, להכיר בכך שרבים מהאירועים בחייכם שנראים חוזרים על עצמם, נבחרו ותוכננו על ידכם כאשר עדיין הייתה לכם ראייתכם הרחבה יותר, עוד בטרם שהחומר עטף את נשמתכם. נשמה שאפתנית מאוד, עשויה לפעמים אפילו לבקש גורל קשה במיוחד, בידיעה ברורה שבמצב של חופש מהחומר, כשהכאב שיש לסבול הוא קטן וקצר בהשוואה לרווח. זה אמור לתת לך חומר למחשבה.
לקריאה     להורדה
4. לֵאוּת העולם
הרצאה מס' 4, 22 אפריל 1957
קיימות מגוון סיבות אפשריות לעייפות העולם. כמובן שהכמיהה לאלוהים ולשלמות משחקת תפקיד גם כאן, בין אם במודע ובין אם לאו. כך גם הנוסטלגיה לבית הרוחני האמיתי של האדם השוכנת בכל אדם, כי כאן עלי אדמות אתם רק מבקרים, זה לא הבית האמיתי שלכם. אבל זו אף פעם לא הסיבה העיקרית לכמיהה הבלתי ניתנת להגדרה. הרקע שלה מורכב יותר, ועל זה אני רוצה לדבר עכשיו.
לקריאה     להורדה
5. אושר לעצמך או אושר כחוליה בשרשרת החיים
הרצאה מס' 5, 9 מאי 1957
כמה רחוק כל אחד מהבחינה הזו? האם מישהו מוכן לוותר על משהו למען האחר? שאל את עצמך: "האם אני רוצה אושר למען עצמי, או שזה השיקול השני?" האם אתה יכול לפנות לאלוהים ולומר, "כמובן שאני לא יכול לרמות אותך, כמו שאני לא יכול לרמות את עצמי. נכון, אני רוצה להיות מאושר. אבל גם כשאני משיג את האושר הזה, אני רוצה לשמור עליו על ידי הפיכתי לקשר מחבר. את מה שאני מקבל ממך אני רוצה להעביר לאחרים בצורה כלשהי, גם אם אצטרך להקריב – אולי כדי לוותר על סיפוק האגו שלי. אנא הראה לי איך אני יכול לתת לאחרים את כל מה שקיבלתי ממך."
לקריאה     להורדה
6. תפקיד האדם ביקום הרוחני והגשמי
הרצאה מס' 6, 20 מאי 1957
אמרתי את זה בעבר, אבל אני רוצה לחזור על זה: כל אדם, לא רק מדיום, יכול וצריך ליצור קשר אישי עם עולמו של אלוהים. כל אחד יכול לקבל את זה! אבל צריך לעמוד בתנאים. כאשר רוחות אלוהים מדברות אליך דרך מדיום, הן לעולם לא רוצות להפוך אותך לאיזו בובה שתלויה בהן. כן, יש רוחות לא מיושרות – ואני אפילו לא מדבר על האפלות שבהן – שישמחו לתת לך הוראות מה לעשות או לא לעשות; זה ייתן להם כוח ויחמיא להבל שלהם. אבל רוח אלוהים מפותחת לא צריכה או רוצה כוח, לא צריכה או רוצה חנופה. רוח מפותחת רוצה את מה שאלוהים רוצה, ואלוהים רוצה ליצור ממך בני אדם חופשיים ועצמאיים.
לקריאה     להורדה
7. בקשת עזרה ועזרה לזולת
הרצאה מס' 7, 17 יוני 1957
כל תגובה רגשית, מחשבה, דעה או נטייה, אפילו תכונת האישיות הקטנה ביותר, היא קרן זוהרת שאינה נראית לך, אך שייכת באופן אישי לכל יצור אינדיבידואלי. באותו אופן, החוקים הרוחניים הקבועים ועם זאת הנעים לנצח, הנוגעים לכל אפשרות או צורה של תגובה חיצונית או פנימית, יוצרים גם חוטים זוהרים כאלה. בכל מקום שהקרניים האישיות שלך מסכימות עם אלה של החוקים הרוחניים, אתה ממלא את חייך ואתה בהרמוניה ואושר.
לקריאה     להורדה
8. תיקשור – כיצד לבוא במגע עם אלוהי העולם הרוחני
הרצאה מס' 8, 1 יולי 1957
אלה שקיבלו את ההחלטה ונתנו את עצמם לידי אלוהים חשים מיד מה קורה בפנים. התגובה הראשונה היא הקלה גדולה ושמחה פנימית שלזמן מה משתלטת על אחת לחלוטין. עם זאת, התחושה הנפלאה הזו לא נשארת איתך לנצח. אם תשמעו זאת, תוכלו בקלות להסיק, לפחות ברגשותיכם, שאם הכובד ואי הנעימות צפויים לחזור, אין טעם לקבל את ההחלטה מלכתחילה. אבל אני אומר לך שזה לא כך. לאחר שעברת את הסף הראשון, אתה רק בתחילת הדרך. אמרתי לכם בעבר שהעבודה הרוחנית מתחילה רק לאחר החצייה הזו, ושההיות בנתיב הזה מורכבת מללא לוותר, אלא להמשיך ללחוץ בהתמדה. זה חייב להיות המחיר.
לקריאה     להורדה
9. תפילה ומדיטציה – תפילת האדון
הרצאה מס' 9, 15 יולי 1957
חברים יקרים שלי, היום אני רוצה לדבר על תפילה ומדיטציה. מה ההבדל בין השניים? לאנשים רבים זה לא לגמרי ברור. זה תמיד עניין של הסכמה על משמעות המונחים. אני רוצה לעשות את ההבחנה הבאה: תפילה היא צעד מקדים למדיטציה. תפילה היא עניין של חשיבה, מדיטציה היא תפילה עם תחושה, היא מעסיקה את כוחות הנשמה בהשוואה לכוחות החשיבה. כדי להגיע לשלב השני והנוסף צריך משמעת וריכוז מסויימים אותם לומדים באמצעות תפילה. רוב האנשים אינם רגילים להיות פעילים רוחנית ומנטלית, אך לא ניתן להיכנס למדיטציה אלא אם כן למדו קודם את המצב המקדים של ריכוז.
לקריאה     להורדה
10. התגשמויות כזכר וכנקבה – מחזוריהן והגורמים להן
הרצאה מס' 10, 19 אוגוסט 1957
בדרך כלל קשה להבין את המשמעות האמיתית של ההוראה שמלכות אלוהים נמצאת בפנים, בדיוק כפי שהגהינום נמצא גם בפנים. אתה מתאר לעצמך שזה מתייחס למצב רוח ולכן לאיזה דבר לא אמיתי שאי אפשר לתפוס. אנשים לוקחים למציאות רק את מה שהם יכולים לראות ולגעת; אי אפשר לראות או לגעת במצבי תחושה.
לקריאה     להורדה
11. ידיעה עצמית, התכנית הגדולה, עולם הרוחות
הרצאה מס' 11, 3 ספטמבר 1957
עמוק בתוך לבו של כל בן אנוש נמצאת הכמיהה לאושר. עכשיו מה זה אושר? אם תשאל אנשים שונים, תקבל תשובות שונות. חוסר הבגרות הרוחנית, לאחר שחשבו על כך זמן מה, יגידו, אולי, שאם הייתה להם הגשמה כזו או אחרת או דאגה בוטלה הם היו מאושרים.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 1 של הספר "הרוע ושברו": אל דף הספר
לקריאת סיכום ההרצאה על ידי ליאורה ורדי: לחץ כאן
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork: לחץ כאן
12. סדר העולמות הרוחניים ומגוונם – תהליך הגלגולים
הרצאה מס' 12, 17 ספטמבר 1957
אנשים אומרים שוב ושוב, "אם אלוהים קיים, ואכן יש סדר אלוהי, איך יכול להיות שכל כך הרבה דברים נוראים קורים על פני האדמה?" כולכם יודעים, כולכם למדתם שבני אדם מגבשים את גורלם. זה שאתה צריך לשאת משאות כה כבדים הוא תוצאה של שבירת חוקים רוחניים, לעתים קרובות באופן לא מודע. ובכל זאת, זה לא יסביר לכם מספיק אירועים כמו מלחמות, שבהן, על ידי החלטה של ​​מעטים, רבים שנראים חפים מפשע ספגו גורל כבד. על כך אני משיב: קודם כל, גם באסונות המוניים או קבוצתיים, אדם לעולם לא יזדקק לחוות משהו שלא מתאים לייעוד שלו. שנית, כל אדם, מלבד אותם מעטים מאוד שכבר הגיעו למצב גבוה יותר של טיהור, חולק גם באחריות למלחמות ולאסונות המוניים אחרים. לא רק הפוליטיקאים או אותם מעטים שמעצבים באופן גלוי ופומבי את ההיסטוריה העולמית צריכים להיות אחראים למלחמות, אלא כל אדם בודד אשר, במחשבות ורגשות לא טהורים, מזהם את ה"מאגר" הקוסמי, וזה, יום אחד, חייב להיות השפעה.
לקריאה     להורדה
13. חשיבה חיובית
הרצאה מס' 13, 27 ספטמבר 1957
הספק הוא ההפך מאמונה; ואמונה, ידידי, אינה אלא הוודאות של כל מה שאתה יכול לפקפק כעת: זו החוויה הפנימית. חוויה פנימית לא יכולה להתקיים דרך אירועים חיצוניים. אנחנו עוסקים כאן בשתי רמות תודעה שונות לחלוטין. כדי להשיג משהו בתוכך, אתה צריך להכין את התנאים הפנימיים כמו גם את החיצוניים, על ידי מציאת וכיבוש החסימות והמשוכות הפנימיות שלך, בקיצור, כל מה שעומד בדרכך לאמונה במשמעותה האמיתית.
הרצאה זו לא תורגמה לעברית.
סיכום להרצאה זו נמצאת בתפריט 'תוכן נוסף' לקריאה לחץ כאן
לקריאת המקור באנגלית באתר של Pathwork לחץ כאן
14. העצמי הגבוה, הנמוך והמסכה
הרצאה מס' 14, 11 אוקטובר 1957
הבטחתי לדבר איתכם הערב על איך אנחנו בעולם הרוחות רואים את כל האישיות האנושית, את היחידה השלמה. כולכם יודעים שיש לכם לא רק גוף פיזי, אלא גם גופים עדינים שונים, כל אחד מייצג משהו אחר. אתם גם יודעים שלמחשבות שלכם יש צורות רוחניות מוגדרות, ושצורות כאלה נוצרות לא רק על ידי מחשבות, אלא גם על ידי רגשות, שכן הרגשה היא בעצם רק "מחשבה לא מחושבת" שעדיין לא הוכרה. למרות שהמחשבה יוצרת צורה שונה ממה שיוצרת תחושה, היא בכל זאת יוצרת צורות מאוד מוגדרות ומהותיות. לכל גוף עדין, כמו גם לגוף הפיזי, יש הילה: הרטט והנביעה של הגוף הזה. צורות-מחשבה או רגשות משקפות את דמותן בהילה. צורות אלו באמת קיימות ברוח. ההילות, אם כן, אינן התמונות עצמן, אלא רק השתקפויות של התמונות. צורות אלו יוצרות את הספירות בעולם הרוח ולפי עוצמת המחשבות או הרגשות הן מעורפלות וחלשות, או מוגדרות, חזקות ועמידות. במילים אחרות, כל הצורות הללו משתנות ומשתנות מאחר שהכל ברוח נמצא בתנועה מתמדת.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 2 של הספר "הרוע ושברו" אל דף הספר
לקריאת המקור באנגלית באתר של Pathwork: לחץ כאן
15. ההשפעה בין העולם הרוחני לעולם החומרי
הרצאה מס' 15, 25 אוקטובר 1957
הערב אני רוצה לדבר על ההשפעה בין העולם הרוחני והחומרי. רבות דובר על השפעת עולם הרוח על עולם החומר, אך לא על השפעת ההיפך. שכן שניהם משפיעים זה על זה.
לקריאה     להורדה
16. הזנה רוחנית – כוח הרצון
הרצאה מס' 16, 8 נובמבר 1957
אין זה מפתיע שאדם שעומד בפני התופעה הזו – שרוח אכן צריכה להיות מסוגלת לדבר דרך בן אדם, לא יוכל לקבל אותה בקלות, ושדברים רבים אחרים שאינכם יודעים דבר עליהם – אפשריים גם הם. אז פשוט היו פתוחים וחכו. בסופו של דבר תראו שלא רק שזה כך, אלא שקיים הרבה יותר ממה שאתם יכולים אפילו לחלום עליהם. לא רק שתוכלו לקבל את כל זה מבחינה אינטלקטואלית, אלא באמת תחווּ את זה! ידיעת אמיתות מסוימות משנות חיים  וייתנו לכם כיוון ומטרה… אז הירגעו, התירו קשרים, והיו פתוחים.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה: לקריאה לחץ כאן
סיכום להרצאה זו ע"י ליאורה ורדי נמצא בתפריט 'תוכן נוסף לקריאה לחץ כאן
17. הקריאה הפנימית
הרצאה מס' 17, 22 נובמבר 1957
חומר רוחני דומה לחוטים, חוטים עדינים דמויי קרניים, במקרה זה – של צבע ומרקם קודרים המסובבים, מסובכים ומסתבכים, עד שיש כדור כה הדוק של בלבול שאפשר לפרק אותו רק בקושי הגדול ביותר… נדרש מאמץ רב כדי למצוא את האמת בכלל.
הרצאה זו לא תורגמה לעברית.
סיכום להרצאה זו נמצאת בתפריט 'תוכן נוסף'
לקריאה
לקריאת המקור באנגלית באתר של Pathwork לקריאה
18. רצון חופשי
הרצאה מס' 18, 6 דצמבר 1957
הנושא שאדון בו הערב הוא רצון חופשי. אנשים מתלבטים לנצח על הנושא הזה. קבוצה אחת טוענת שאין רצון חופשי בכלל: הכול גורל או גורל. קבוצה אחרת אומרת, פחות או יותר, שיש רק רצון חופשי. לפי קבוצה שלישית, יש דברים שנקבעים מרצון חופשי בעוד שאחרים לא. עכשיו מה בעצם נכון?
לקריאה     להורדה
19. ישו הנוצרי
הרצאה מס' 19, 20 בדצמבר 1957
מיהו המשיח? כמה דתות נוצריות טוענות שהוא אלוהים. אין זה כך, כי הוא עצמו אמר, כפי שניתן לקרוא בכתבי הקודש, שאינו אלוהים. הוא לא האב, או הבורא. יש אומרים שישוע היה רק ​​אדם חכם, חכם, מורה גדול עם חוכמה רבה, לא שונה מכמה אחרים שחיו בזמנים אחרים במדינות אחרות. גם זה שגוי. האמת היא, חברים שלי, בין אם אתם רוצים להאמין בזה עכשיו או לא, שישוע, האיש, היה התגלמותו של המשיח. והרוח הזאת היא הגבוהה והנעלה מכל הנבראים. הוא הבריאה הישירה והמולדת הראשונה של אלוהים. החומר שלו זהה למהותו של אלוהים. לכולכם יש חלק מהחומר הזה שאני מכנה העצמי הגבוה או הניצוץ האלוהי; זה צריך לצאת בהדרגה דרך התפתחות רוחנית. אבל לאף נברא אחר אין את החומר הזה באותה מידה כמו המשיח. ויש את ההבדל.
הרצאה זו לא תורגמה לעברית.
סיכום להרצאה זו ע"י ליאורה ורדי נמצא בתפריט 'תוכן נוסף
לקריאה
לקריאת המקור באנגלית באתר של Pathwork לקריאה
20. אלוהות: הבריאה
הרצאה מס' 20, 1 ינואר 1958
אני רוצה להדגיש שאין כאן צירוף מקרים; אף אחד מכם לא נמשך לקהילה הזו במקרה, אפילו לא אלו שבאים לכאן פעם אחת ולא נשארים כי חסר להם או בשלות רוחנית להבין מה קורה, או כי הם לא רוצים להתפתח רוחנית וללכת בדרך הזו של שלמות שעבורה נחוצה אספקה ​​מתמשכת של מזון רוחני.
לקריאה     להורדה
21. הנפילה
הרצאה מס' 21, 17 ינואר 1958
מכיוון שאחד ההיבטים האלוהיים החשובים ביותר הוא רצון חופשי או חופש בחירה, כך היה צריך להיות גם להיפך שלו. הרוח שהייתה הראשונה שנכנעה לפיתוי של ניצול לרעה של כוח זה, זו שלעיתים מכונה לוציפר או השטן, שהשפיעה על אחרים ללכת אחריו, הייתה כמובן הראשונה שמאכלסת את העולם החדש שנוצר. לרוח זו הייתה כוח מוחלט על כל הבאים אחריו, ובניגוד לאלוהים, הוא השתמש בכוח זה. אלוהים נותן את חופש הבחירה ויש לזה משמעות עמוקה יותר ממה שרובכם מבינים. אך עם החופש הזה באה בהכרח האפשרות להשתמש לרעה בכוח הנתון ולהשתמש בו בניגוד לחוקים האלוהיים. אם חופש הבחירה לא היה קיים לא היה חופש ולא כוח. לא יכול להיות אושר אלוהי. למעשה, אף האלוהות עצמה, אם לא ניתן היה להשיגה או לקיים אותה בבחירה חופשית – לא הייתה קיימת.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה: לקריאה לחץ כאן
22. הישועה
הרצאה מס' 22, 31 ינואר 1958
ישנן דרכים רבות לבדוק עם אילו רוחות אתה מתקשר. מי שרוצה לשפוט חייב, בכל הנסיבות, לטרוח ולחקור את הנושא העצום של איך לבחון רוחות. רק אז יהיה אותו אדם בעמדה לקבוע מהיכן הוא בא. דיברתי על הנושא הזה ואעשה זאת שוב בעתיד. לעת עתה, אני רק רוצה לומר זאת: אם עדיין חסר לך הידע הדרוש כדי לקבוע באילו רוחות אתה מתקשר ובאילו חוקים מדובר, אתה יכול לשאול את לבך כבר עכשיו. אתה תקבל את התשובה במידה מסוימת, בתנאי שלא תיתן לספקות שלך להצל על רגשותיך. אם רגשותיך קליטים ופתוחים, תוכל למצוא ולחוש הרמוניה, כמו גם אהבה, סבלנות, חוכמה וענווה – או ההפך מכל זה. אבל הלב שלך יוכל לדבר איתך ולאשר את מה שאתה רוצה לדעת רק אם אתה פתוח ושם לרגע את כל הדעות הקדומות בצד.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה: לקריאה לחץ כאן
23. שאלות ותשובות – 1
הרצאה מס' 23, 14 פברואר 1957
שלום רב בשם אלוהים. אני מביא ברכה לכולכם, חבריי. כפי שהבטחתי, נערוך הערב פגישת שאלות ותשובות. מעתה ואילך אהיה מוכן לענות גם על שאלות אישיות במפגשים הכלליים הללו, חבריי, אבל רק אלו מכם ש…
לקריאה     להורדה
24. שאלות ותשובות – 2
הרצאה מס' 24, 28 פברואר 1957
ברכות בשם אלוהים. אני מביא לכם ברכות, ידידיי. גם הערב אענה על שאלותיכם במקום לקיים הרצאה. את ההרצאות הרגילות אחדש לאחר שמרבית שאלותיכם ייענו. זה סימן טוב מאוד אם לקבוצה הקטנה שלי יש שאלות, כי זו ההוכחה ש…
הרצאה זו לא תורגמה לעברית.
לקריאת המקור באנגלית באתר של Pathwork: לקריאה
25. הנתיב : צעדים ראשונים, הכנות והחלטות
הרצאה מס' 25, 14 מרץ 1958
כולם יודעים שחשוב להיות אדם הגון, לא לחטוא חטאים כביכול, לתת אהבה, להאמין ולהיות אדיב לאחרים. עם זאת, זה לא מספיק. מלכתחילה, לדעת את כל זה ולממש את היכולת לפעול על פיו הם שני סיפורים שונים. ייתכן שתוכל על ידי פעולה מרצון להימנע מביצוע פשע כגון גניבה או הרג, אך אינך יכול להכריח את עצמך להרגיש שאינך רוצה לפגוע באף אחד, לעולם. אתה יכול להתנהג בחביבות כלפי אחר, אבל אתה לא יכול להכריח את עצמך להרגיש טוב. גם אתה לא יכול להכריח את עצמך שתהיה לך אהבה בליבך או אמונה אמיתית באלוהים. כל מה שקשור לרגשות אינו תלוי בפעולות הישירות שלך או אפילו במחשבות שלך. שינוי הרגשות שלך דורש תהליך איטי של התפתחות עצמית והכרה עצמית.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 3 של הספר "הרוע ושברו": אל דף הספר
סיכום להרצאה זו ע"י ליאורה ורדי נמצא בתפריט 'תוכן נוסף' לחץ כאן