הרצאות 226-258 – הנתיב להתמרה

הרצאות 226-258

הרצאות הנתיב – מהדורת 1996

ההרצאות כאן הן תרגום של הרצאות הנתיב במהדורת 1996 המכילה 258 הרצאות, שחלקן תומללו ממפגשי שאלות ותשובות. מהדורה זו נערכה כדי לפשט את מבנה השפה המורכב שבו נוצרו ההרצאות המקוריות. שפת האם של אווה הייתה גרמנית ומבנה המשפט שלה שיקף זאת (ולפעמים אף הביא לשימוש מביך באנגלית). מהדורה זו מבטלת גם את מה שניתן לראות כטרמינולוגיה סקסיסטית שהייתה מקובלת בתקופת העברת החומר אך בפועל, אינה מקובלת כיום. ובאופן כללי, מהדורה זו מפשטת את השפה בדרך שאינה פוגעת במשמעות ההרצאה עצמה.

226. גישה לעצמי – סליחה עצמית ללא מתן גיבוי לעצמי הנמוך
הרצאה מס' 226, 18 בדצמבר 1974
אחד הפחדים הבסיסיים ביותר שלך הוא הפחד מהמוות. פחד המוות מקורו בבלבול של חשיבה ותפיסה דואליסטית. הפחד עצמו מוביל לבלבול נוסף. אפשר להפיג את הפחד מהמוות אם לא חושבים עליו, אבל בכל זאת הוא אורב בנשמה עד שהאישיות מתמזגת לחלוטין עם המציאות האלוהית.
לקריאה     להורדה
227. שינוי מחוקים חיצוניים לחוקים פנימיים בעידן החדש
הרצאה מס' 227, 15 בינואר 1975
בהרצאה זו אני מבקש לתת לכם חזון נוסף של תהליך הצמיחה שבו אתם כיחידים, והכוכב כולו, מעורבים. כל זרע מכיל את תוכנית האבולוציה העצמית וההגשמה האולטימטיבית שלו. תוכנית זו תמיד פועלת בדרך האורגנית שלה.
הרצאה זו לא תורגמה לעברית
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork:  לחץ כאן
228. מאזן 
הרצאה מס' 228, 12 בפברואר 1975
הרצאה זו עוסקת באיזון. איזון הוא מה שמשאיר את היקום על כנו. אם לא היה איזון, לא תודעה מאזנת, לא חוק איזון, הכול היה מתפרק.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה: לקריאה לחץ כאן
229. האישה והגבר בעידן החדש
הרצאה מס' 229, 1 במרץ 1975
ככל שהכוכב מתבגר, כך גם גברים ונשים. מה זה אומר באמת? איך התפתחו האישה והגבר ולאן הם הולכים? מהו המימוש האולטימטיבי של נשיות, ושל גבריות? האישה באה לידי ביטוי בשלב זה של ההיסטוריה; היא יוצאת מהכליאה שלה.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 14 של הספר "יחסים"  אל דף הספר
230. האוניברסליות של השינוי – תהליך גלגול נשמות באותה תקופת חיים
הרצאה מס' 230, 9 באפריל 1975
מהי תוכנית הזריעה? זה באמת מאפשר לחומר האלוהי לחדור לכל מה שיש. והחומר הזה לעולם אינו סטטי. היא מכילה אפשרויות בלתי מוגבלות להוויה, לחוויה ולביטוי יצירתי – פשוטו כמשמעו. דרכים בלתי מוגבלות של שמחה, אקסטזה וחוכמה, עד כדי כך שאפילו לא ניתן אי אפשר להעלות אותן בשפה אנושית. בכל מקום שבו נעצרת תנועה זו, מתרחש שבר בתודעה ובאנרגיה.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה: לקריאה לחץ כאן
231. חינוך של העידן החדש
הרצאה מס' 231, 7 במאי 1975
כתנאי בסיסי, החינוך בעידן הקרוב יצטרך לפנות מקום להבנת העקרונות שאתם לומדים בנתיב זה, של רמות התודעה האנושית – והאינטראקציות ביניהן.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
232. ערכי הישות לעומת ערכי המראה – זיהוי עצמי 
הרצאה מס' 232, 4 ביוני 1975
המפתח לאושר ושפע עובר לרמה חדשה של פעולה שבה הגישה הישנה של לקחת, לרצות, לדרוש ולא לתת – יהפכו ליחס של אהבה, נתינה, מסירות וכנות.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
233. כוחה של המילה
הרצאה מס' 233, 24 בספטמבר 1975
מהי המילה? המילה היא הסוכן היצירתי. המילה היא נקודה גרעינית נפשית היוצרת תנועה ותגובת שרשרת שיטתית, חוליה אחר חוליה עוקבות באופן הגיוני ובלתי נמנע, עד שהמילה הפכה למעשה, לעובדה ולגמר הבריאה.
לקריאה     להורדה
234. שלמות, אלמותיות, יכולת-כול
הרצאה מס' 234, 22 ביוני 1975
שלושת ההיבטים שעליהם אני רוצה לדון בערב זה הם שלמות, אלמוות ואומניפוטנטיות. הבה נראה כיצד שלושת מצבי המציאות הללו משתווים כאשר אתם חווים אותם בתודעת העצמי הגבוה, וכאשר אתם חווים אותם ברמת האישיות. אני מעז לומר, ידידיי, שזה יעזור לכם מאוד אם תוכלו להטמיע את מה שאני מנסה לתת לכם כאן.
לקריאה     להורדה
235. האנטומיה של ההתכווצות
הרצאה מס' 235, 19 בנובמבר 1975
הנתיב הוא תנועה ספירלית, אתם יודעים זאת. שמעתם את זה וחוויתם את זה. כל סיבוב של הספירלה הוא רובד חדש, ובכניסה אל כל סיבוב צריך להתחייב מחדש ועמוק יותר. הסיבובים או העיגולים אינם סגורים, יש להם פתחים. כשאתה מגלה פתח חדש, אתה צריך לקבל מחויבות חדשה, ברמה עמוקה עוד יותר: להרפות ולתת לאלוהים; לתת את כל עצמך לאמת, לאמיתות ההוויה, ולא להסתתר עוד ממנה.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
236. האמונה הטפלה של הפסימיות
הרצאה מס' 236, 3 בדצמבר 1975
כשתגיעו לרמה מסוימת של מודעות תתקלו בגישה שאומרת: "אם אני מאמין בחיובי, אני אתאכזב, ואני עלול לגרש אותו מעצם האמונה שלי בזה. אולי זה יהיה חכם יותר להאמין ששום דבר טוב לא יכול לקרות לי, שאני לא יכול לשנות לעולם, שאני לא יכול לצמוח מהמחסומים שלי". זהו משחק, מעין משחקיות מכוונת אך הרסנית, שאינה מבוססת אלא על אמונה טפלה.
לקריאה     להורדה
237. אמנות של התעלות מעל תסכול
הרצאה מס' 237, 14 בינואר 1976
כל מי שמפותח מספיק כדי להיות מסוגל לצעוד בנתיב, בדרך כל כך תובענית כמו זו, מסוגל גם להגשמה ושמחה עצומים – ולמנהיגות! בדרך זו אנו יוצרים מנהיגים חדשים בתחומים רבים, בכיוונים רבים, בדרכים רבות.
לקריאה     להורדה
238. דופק של החיים בכל רמות הביטוי 
הרצאה מס' 238, 11 ביוני 1976
המוח החיצוני איטי לפעמים, אינו עוקב או מבין מיד. אך המשמעות האמיתית יכולה להפוך למציאות אם תשתמש בתחושותיך וברגישותך הפנימית, כדי להתכוונן למשמעות של פגישה זו או לחיבור. נתינה הדדית, חילופי מידע ולמידה יכולים להפוך לתהליך מתמשך שיניב הרבה יותר ממה שאתם יכולים לדמיין כעת.
הרצאה זו לא תורגמה לעברית
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork:  לחץ כאן
239. הרצאת חג המולד 1975
הרצאה מס' 239, 1 במרץ 1976
המשיח נולד על ידי עבודתכם, ידידיי האהובים. בכל צעד בדרככם שבו אתם פוגשים תפיסה שגויה, שליליות, חסימה, הרסנות, בעיה, בורות, אתם מוצאים חסימה ישירה למשיח שבפנים.
הרצאה זו לא תורגמה לעברית
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork:  לחץ כאן
240. אספקטים באנטומיית האהבה, אהבה-עצמית, מבנה, חופש
הרצאה מס' 240, 7 באפריל 1976
בהרצאה זו נדבר על היבטים מסוימים של אהבה. לכסות את הנושא באופן מוחלט יהיה זה בלתי אפשרי לכסות את הנושא באופן מוחלט בתקופת חיים אחת, גם אם הוא נדון בכל שעה ביום, בעומק רב ובאופן מרחיק לכת. נדון בהרצאה זו באותם היבטים של אהבה שאתם הכי צריך בדרככם בצומת זה.
לקריאה     להורדה
241. דינמיקה של תנועה והתנגדות לטִבעָה
הרצאה מס' 241, 5 במאי 1976
בן אדם שנמצא בתנועה לא תמיד יוכל לנוע כלפי חוץ. אך גם בתקופות מנוחה ושקט חיצוניים, התנועה תהיה מורגשת בשמחה, בחיים, ביכולת השינוי, בגמישות ובַּטֶבע הפועם של האורגניזם כולו.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
242. המשמעות הרוחנית של מערכות פוליטיות
הרצאה מס' 242, 2 ביוני 1976
להרצאה זו הודעתי על נושא מעט יוצא דופן, אך תגלו שהוא משתלב ברצף ההרצאות, ושיש לו משמעות אינטגרלית בתהליך שלכם, הן כיחידים והן כקהילה. הנושא הוא – המשמעות הרוחנית של מערכות פוליטיות. אני אדבר על המערכות הפוליטיות הידועות ביותר במישור האדמה שלכם בשלב זה של האבולוציה שלכם. אסביר את המקור האלוהי של כל אחת מהמערכות הללו ואת העיוותים בכל אחת מהן. לאחר מכן אראה לכם כיצד כל אחת מהמערכות הללו, בגילוייהן האלוהיים כמו גם בביטויים המעוותים שלהן, היא מציאות של עולמכם הפנימי.
לקריאה     להורדה
243. פחד וכמיהה קיומיים עצומים
הרצאה מס' 243, 6 באוקטובר 1977
הנתיב, שיש לי את הזכות להביא אליכם ולעזור לכם בו, מכין אתכם לתהליך הזה. תחילה אתם מתמודדים עם ההפרות האישיות, האינדיבידואליות של היושרה והאמת, רמה אחר רמה. וככל שאתם נפתחים יותר לתהליך הזה, וכתוצאה מכך – מזהים ומשחררים את ההגנות שלכם כך שייווצר מצב של זרימה פתוחה, כך קל יותר להסיר את הפחד הקיומי שאוחז בכל המין האנושי.
לקריאה     להורדה
244. הֱיו בַּעולם אבל לא מן העולם
הרצאה מס' 244, 19 באוקטובר 1977
מהי המשמעות העמוקה ביותר של רוח השימור העצמי? אם המוח העמוק יודע שיש חיי נצח, מדוע הוא נאחז בחיים ונלחם באופן אינסטינקטיבי ביציאה מהגוף? נראה שזו סתירה.
לקריאה     להורדה
245. סיבה ותוצאה בכמה רמות תודעה
הרצאה מס' 245, 16 בנובמבר 1977
אם אתה מבצע מעשה גלוי, אתה הורג מישהו, ההשלכות יהיו ברורות. אבל אם אתה משמיץ אדם אחר על ידי האשמות מפוקפקות, רצון רע, עיוורון או עקשנות; אם אתה מסרב לתת לו או לה את היתרון של הספק ולא מנסה להיות פתוח וליצור מציאות אחרת באמצעות תקשורת כנה עם האדם הזה, המחשבות שלך הורגות אותו.
לקריאה     להורדה
246. מסורת: ההיבטים האלוהיים והמעוותים שלה
הרצאה מס' 246, 14 בדצמבר 1977
נושא הרצאה זו הוא משמעות המסורת. הבה נבחן תחילה מה משמעותה של מסורת במובן הטוב ביותר, ולאחר מכן מה משמעותה כאשר היא מעוותת. לבני אדם רבים יש דימויים ברורים על מסורת. תמונות אלו מעוררות תגובות רפלקס מותנה מיד כשהמונח מוזכר או כאשר תנאים אנושיים משקפים דבקות במסורת במובן האמיתי או המעוות שלה.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
247. דימוי המונים של היהדות והנצרות
הרצאה מס' 247, 11 בינואר 1978
שאלה: אני מאוד תמה מהתגובות החזקות להפליא לגבי כל הנושא של ישוע המשיח. אני מבין את מה שאמרת לגבי הפחד מהתרחבות שתקף בכל שלבי ההתרחבות. אבל התגובה להדגשת התפקיד של ישוע המשיח בתהליך העבודה היא כל כך חזקה שיש לי הרגשה שיש בזה יותר מאשר התנגדות להתרחבות. תוכל להגיב על זה?
הרצאה זו לא תורגמה לעברית
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork:  לחץ כאן
248. שלושה עקרונות של כוחות הרוע – האנשה של הרוע
הרצאה מס' 248, 8 ביוני 1978
בהרצאה זו אני מבקש להדריך אתכם שוב לגבי מציאויות וחוקים מסוימים הנוגעים לרוע. חשוב מאוד שתבינו יותר על הנושא השנוי במחלוקת. במשך מאות שנים כוחו של הרוע הוכר במלואו. לאנושות הייתה תחושה של הבלתי נראה ומה שמכונה בדרך כלל על-טבעי הן לגבי כוחות האור והן לגבי כוחות החושך, כמו גם לביטויים שלהם, השפעותיהם, השפעתם בממלכתכם והאנשה שלהם כישויות רוח – כמו מלאכים וכשדים.
לקריאה     להורדה
249. כאב האי-צדק – רשומות קוסמיים של כל האירועים, המעשים והביטויים האישיים והקולקטיביים
הרצאה מס' 249, 8 ביוני 1978
הכאב הספציפי שאני רוצה לדון בו ושכל כך חשוב לראות אותו באור חדש בשלב זה של התפתחותכם, הוא כאב העוול. סוג זה של כאב מכיל יותר ממה שניתן לבטא במילה. זה לא רק עוול ממשי שקורה לך כאן ועכשיו. אי צדק כזה יכול להיות מסווג ככאב של פציעה ופגיעה אך יש בזה אף יותר מכך – קיים חשש שהיקום יכול לאפשר להרס להתקיים ללא שסתומי בטיחות.
לקריאה     להורדה
250. מודעות פנימית לחסד – חשיפת הגירעון
הרצאה מס' 250, 19 באפריל 1978
במצב הכללי הנוכחי של האנושות, האחריות העצמית מפותחת הרבה יותר ואתם מבינים שאתם יוצרים את המציאות ואת החוויות שלכם – לטוב או לרע. איך אם כן נכנס החסד? האם הוא מחוסל לחלוטין מראיית החיים והמציאות שלכם? לא, זה לא. חסד הוא מציאות בדיוק כמו יצירה עצמית ואחריות עצמית – והם בשום אופן אינם סותרים זה את זה. אני רוצה לתת לכם קצת פרספקטיבה על הנושא הזה, שתתפתח לנושא חשוב לא פחות – האמונה.
לקריאה     להורדה
251. נישואים בעידן החדש
הרצאה מס' 251, 17 במאי 1978
במהלך מאות השנים הרבות לקיומה, התפתחה האנושות בתחומים רבים. הבה נשקול נישואין. הבנת התפתחות מוסד זה תפתח את ראיית העתיד שלכם אתם תראו את היחס הנוכחי למוסד זה מתוך מחשבה על התמונה הרחבה יותר. ניתן להבין את ההיסטוריה כהלכה רק כאשר מרכיבי המשמעות הרוחנית העומדת בבסיס האירועים הארציים, ייאספו.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 15 של הספר "יחסים"  אל דף הספר
252. פרטיות וסודיות
הרצאה מס' 252, 14 ביוני 1978
היום אני רוצה לחקור את המושגים של פרטיות וסודיות. בלבול רב קיים לגבי שני המושגים הללו. הבלבול הזה מטפח את כוחות הרשע ומונע מכם למלא את כל צרכיכם ולהגיע להתרחבות אמיתית. בלבול זה גם הופך את הקרבה והאינטימיות לבלתי אפשרית, וקרבה היא בוודאי אחד הצרכים הלגיטימיים. כך גם הפרטיות. אם מתבלבלים בין פרטיות וסודיות, יש להמעיט בצורך בקרבה או בפרטיות.
לקריאה     להורדה
253. המשיכו במאבקיכם והפסיקו כל מאבק
הרצאה מס' 253, 20 בספטמבר 1978
ברצוני לדון בהיבט מסוים של טרנספורמציה זו של התודעה, תוך מתן דגש מיוחד למה שנדון קודם לכן רק באופן כללי. הכליאה הגדולה ביותר של האנושות, זו שממנה נובע כל הפחד והכאב והסבל, הוא הדואליות שבה המוח האנושי מסובך. לאחר מכן המוח ההמוני בונה סביבה ויוצר תנאים המבטאים את נטיית התודעה הזו. זו אולי המשימה הקשה ביותר של המסע האבולוציוני לחדור למציאות לכאורה זו, כלומר, שהעולם הוא דואליסטי.
לקריאה     להורדה
254. התמסרות
הרצאה מס' 254, 18 באוקטובר 1978
אתם משתמש לעתים קרובות במילה "התמסרות". אתם חשים שמילה זו מכילה היבט חשוב של הגשמה רוחנית. עם זאת, יש גם בלבול רב הקשור אליה שצריך לחקור. בני אדם שאינם מסוגלים להתמסר – אינם יכולים למצוא את ליבם או את טבעם האלוהי, אינם יכולים לאהוב, ואינם יכולים באמת ללמוד ולצמוח. הם מאוד נוקשים, מוגנים וסגורים. אולם היכולת להתמסר היא תנועה פנימית חיונית שכל טוב יכול לזרום ממנה.
לקריאה     להורדה
255. תהליך הלידה – הפעימה הקוסמית
הרצאה מס' 255, 15 בנובמבר 1978
בהרצאה זו ברצוני לדון במיוחד ב"חוק העיתוי" החל על התפתחותה של כל ישות. בוודאי חשתם בחוק זה, ואולי אפילו ידעתם עליו במעורפל. אך חשוב שתבינו זאת לעומק. על פי חוק זה קיים רצף זמן הכרחי מסוים בדרכו של הפרט.
לקריאה     להורדה
256. מרחב פנימי, ריקנות ממוקדת
הרצאה מס' 256, 13 ביוני 1978
דיברנו מדי פעם על הנוף הפנימי הזה. הזכרתי את המרחב הפנימי – שהוא העולם האמיתי. המונח "חלל פנימי" בניגוד לחלל החיצון, נמצא בשימוש תכוף למדי בעולמכם בימים אלה. רוב בני האדם חושבים על המרחב הפנימי כעל תיאור סמלי בלבד של מצב הנפש של האדם, אך זה לא כך.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 24 של הספר "הרוע ושברו"  אל דף הספר
257. היבטים של השפיעה האלוהית החדשה: תקשורת, תודעת קבוצה, חשיפה
הרצאה מס' 257, 10 בינואר 1979
בהרצאה זו ברצוני לדבר על כמה היבטים משמעותיים של העידן החדש. מונח זה נמצא לאחרונה בשימוש רב על ידי קבוצות אנשים מסוימות. חלקם משתמשים בו בהבנה נכונה וחלקם הופכים אותו לקלישאה, וזה בלתי נמנע; זה קורה עם כל מושגי האמת, בגלל נטייה אנושית להיות צנועים, עצלנים ולתייג כדי להימנע מלחוש במציאות של אמת ספציפית. אך מי שלא נופל בפח הזה – לא צריך לוותר על שימוש במונח שמעביר מושג אמיתי.
לקריאה     להורדה
258. קשר אישי עם ישוע המשיח – תוקפנות חיובית – המשמעות האמיתית של גאולה
הרצאה מס' 258, 10 בינואר 1979
אם אתה כמהַּ ברצינות, מתפלל ומחפש את מימוש אהבתו האישית של ישוע המשיח אליך – התשובות יופיעו. בתחילה אולי לא תזהה את התשובות ככאלה. יתכן שיש בך מחסומים ספציפיים שמונעים ממך את החוויה הזו, את המציאות הזו. הם עשויים להעלות חומר חדש או ישן, בדרך שעליכם עדיין לעבוד עליה עד לטיהורכם. אלו התשובות! ברגע שהמחסומים יתחילו להתפורר, תחוו מה זה אומר להרגיש את אהבתו האישית של ישוע המשיח אליכם.
לקריאה     להורדה