הרצאות 26-50 – הנתיב להתמרה

הרצאות 26-50

הרצאות הנתיב – מהדורת 1996

ההרצאות המובאות בדפים אלו הן תרגום של הרצאות הנתיב במהדורת 1996 המכילה 258 הרצאות, שחלקן תומללו ממפגשי שאלות ותשובות.
הצורך במהדורה זו נבע ממבנה השפה המורכב שבו נוצרו ההרצאות המקוריות, לאור שפת האם של אווה פיירקוס שהייתה גרמנית, אשר השפיע על מבנה המשפטים ופגע בהבנתן.
ההרצאות במהדורה זו תוקנו באופן המפשט את השפה – אך בדרך שאינה פוגעת במשמעות ההרצאה עצמה.

26. מציאת המגרעות שלכם
הרצאה מס' 26, 28 מרץ 1958
אי הבנה גדולה נוספת היא הרעיון המוטעה, שלצעוד בדרך שאני מראה לך פירושו להזניח את חייך בדרכים אחרות. אתם מבינים חברים יקרים שלי, אני יכול להתבונן בצורות המחשבות והרגשות שלכם. אני יכול לראות את האני הנמוך שלך שנלחם ללא הרף נגד ההחלטות הנכונות, מספק כל מיני תירוצים ותירוצים, בזמן שאתם נשארים לא מודעים לְלָמָּה יש לכם את המחשבות האלה, ומה באמת עומד מאחוריהן. חלקכם עשויים להאמין שהשקעת זמן ומאמץ להתפתחות הרוחנית שלכם, תבוא על חשבון המאבק היומיומי שלכם לפרנסתם; אתם חושבים שאולי לא נשאר לכם מספיק כוח למאמצים המקצועיים שלכם, ולכן חוששים שתהיה פגיעה בכספים שלם או שלא ייוותר מספיק זמן ליהנות מהחיים, וכן הלאה. אבל דרך החשיבה הזו כל כך שגויה כי התפתחות רוחנית בכלל, והדרך הזו בפרט, היא לא פעילות נוספת בחייכם שאותה פשוט מוסיפים לפעילויות האחרות שלך על חשבון הכוח, הזמן, המאמץ והתלהבות ובלעדיה יעמוד לרשותכם יותר פנאי לכל שאר החובות וההנאות שלך. למעשה, זה בדיוק להיפך, חברים שלי.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 4 של הספר "הרוע ושברו": אל דף הספר
לקריאת סיכום ההרצאה על ידי ליאורה ורדי: לחץ כאן
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork: לחץ כאן
27. הבריחה אפשרית גם בנתיב
הרצאה מס' 27, 11 באפריל 1958
אה כן, תמיד שמים לב לקונפליקטים החיצוניים, אבל כולכם יודעים שהקונפליקט החיצוני הוא רק השתקפות של הפנימי. עם זאת, לעתים קרובות כל כך לאנשים יש גישה שגויה; בצורה מאוד עדינה הם חושבים שאם הם מנסים להתקדם בצורה מסוימת, הקונפליקט החיצוני בסופו של דבר ייפסק והם איכשהו מצפים שהתנאים ישתנו בהתאם לרעיונות שלהם, לרעיונות הקדומים שהם גיבשו בגלל הגישה הבסיסית השגויה הזו. אז אתם מתעלמים מהעובדה הפשוטה שקודם כל הרעיונות שלכם צריכים להשתנות בטרם שגם לתנאים המטרידים יהיה סיכוי להשתנות. בצורה זו אתם מוצאים עצמכם במעגל קסמים: אתם מחכים לשינוי בתנאים, בעוד שהתנאים מחכים לך לשנות את הרעיונות שלך.
לקריאה     להורדה
28. תקשורת עם אלוהים – סקירה יומית
הרצאה מס' 28, 25 באפריל 1958
זה אותו דבר עם אהבה. אם מחפשים אהבת אדם אחר עם הזרם המיועד לאהבת אלוהים, זה תמיד ישאיר אותך עם תחושת ריקנות, חוסר שביעות רצון, או אפילו תסכול. אז אם אלוהים אינו באמת הבסיס לחייכם ואם במקום זאת תחפשו תחליפים ארציים, האחרונים לעולם לא יספקו אתכם באמת. עם זאת, אתה בהחלט עשוי להרגיש אהבה כלפי בני אדם אחרים ומהם, ואכן כדאי לך. אבל לאהבה זו יהיה את ערכה הראוי; זה לא יהיה העוגן היחיד שלך, ולעולם לא תרגיש שחייך חסרי משמעות אם מסיבה כלשהי תאבד אהבת אדם כל עוד לאלוהים יש את מקומו הראוי בלבך.
לקריאה     להורדה
29. כוחות האקטיביות והפסיביות – למצוא את רצון האל
הרצאה מס' 29, 9 במאי 1958
יש שנים עשר כוחות אקטיביים בסיסיים ושנים עשר כוחות, או עקרונות, פאסיביים בסיסיים ביקום. לפי התוכנית של ה-Sophia Pistis (מסמך נוצרי גנוסטי), כוחות אלו מרוכזים בתחום הגבוה ביותר של האור, ומנוהלים על ידי ישויות באופן מותאם; כל אחת מהישויות היא ייצוג או האנשה של עיקרון אקטיבי או פאסיבי. כל הישויות האלו – מושלמות בדרכן הייחודית
כוחות אלו מחלחלים ליקום כולו, וכל מגוון השילובים והצירופים הוא אפשרי ואינסופי. ב-Sophia Pistis הביטוי "עשרים וארבעה בלתי נראים" מתייחס לעקרונות באותה מידה כמו לישויות. הם (העקרונות / הישויות) בלתי נראים בכל הספירות שנמצאות מתחת לממלכה של האור, אבל בספירה האחרונה, העקרונות או הכוחות כמו גם הישויות המגולמות באדם אכן נראות בצורה של אלומת אור או סיבים עדינים העוברים דרך האטמוספרה. הם מובחנים לא רק על ידי צבעים או צורות, אלא גם על ידי ניחוח, גוון ואיכויות נוספות שאינן מוכרות להשגה התודעתית של בני אנוש.
לקריאה     להורדה
30. רצון-עצמי, גאווה ופחד
הרצאה מס' 30, 23 במאי 1958
למען אותם ידידים שנמצאים כאן לראשונה, ברצוני לומר שוב: יש בני אדם שמתקשים מאוד להבין את האפשרות של תקשורת מסוג זה. אלה שאינם מבינים את הדברים המופלאים המתאפשרים בבריאתו של האל ממהרים להשתמש במילה "תת-מודע", שמקבלת לעתים קרובות פרשנות לא נכונה, כדי להסביר תופעה זו. אנא ידידיי, היפרדו מן הדעה הקדומה שרוח אינה יכולה להתבטא דרך בן אדם, ושמדובר רק בתת-מודע או בעל-מודע של המדיום שאתם מאזינים לו.
לקריאה     להורדה
31. בושה
הרצאה מס' 30, 6 ביוני 1958
שני סוגים יש לבושה – האחד נכון, והשני אינו שגוי. הסוג הנכון של הבושה הוא החרטה האמיתית. ללא סוג זה של בושה, לעולם לא יהיה תמריץ להתפתחות עצמית. בלעדיו, אף אחד לא יעבור את המאבק האצילי, ידידיי, נגד האני הנמוך יותר של האדם; אף אחד לא היה לוקח את דרך ההיטהרות אם הבושה הזו לא הייתה קיימת בפנים. חרטה אמיתית היא על כן בונה וחיובית מאוד. אבל יש גם בושה מהסוג השגוי, הלא נכון. כל כך הרבה פעמים מבלבלים בני אדם בין שני סוגי הבושה עד שכעת אני רוצה להקדיש חלק מזמננו יחד לנושא הזה.
לקריאה
32. קבלת החלטות
הרצאה מס' 32, 20 ביוני 1958
"כל הדברים פועלים יחד לטובת אלה שאוהבים את אלוהים". הבה נבחן את הפסוק הזה מכתבי הקודש כדי לגלות את משמעותו העמוקה. המילים, "אלה שאוהבים את אלוהים" פירושן לא רק שאתם מאמינים באלוהים או שאתם מתיימרים לאהוב אותו, או שאתם מדקלמים כמה תפילות. כידוע לכם, אהבה אמיתית לאלוהים פירושה לעשות עבודה רוחנית, להתפתח, להתוודע אל החוק האלוהי על כל היבטיו הפסיכולוגיים כפי שהם מתייחסים אליכם באופן אישי. עליכם להתוודע אל עצמכם בצורה כה יסודית עד שלא רק המעשים, המילים והמחשבות שלכם מתואמים עם החוק הרוחני, אלא גם הרגשות שלכם. עליכם לאהוב את אלוהים ברגשות שלכם. להגיע לכך, זהו כמובן תהליך ארוך וממושך.
לקריאה     להורדה
33. עיסוק בעצמי – אמונה נכונה ושגויה
הרצאה מס' 33, 11 ביולי 1958
הרבה אנשים טובים, אדיבים ואפילו רוחניים, אומרים כשהם שומעים את ההרצאות האלה, שלא טוב לחשוב כל כך על העצמי. הם מרגישים שעדיף לחשוב יותר על אנשים אחרים. הם אומרים שהעיסוק בעצמי מוביל לאנוכיות. כמובן, זה תלוי לחלוטין איך העיסוק בעצמי נעשה, או באיזה אופן חושבים על אנשים אחרים. אך אין זה נכון לחשוב על עצמך בצורה הרסנית מלאה ברחמים עצמיים, להתלונן על מר גורלך ולהרהר בצורה לא פרודוקטיבית על דברים שאולי פספסת בחיים, על דברים שאינך יכול לשלוט בהם – ולכן לא יכול לשנות. מי שנוטה לסוג זה של עיסוק צריך לא רק להקשיב לעצה של העברת הדגש מהעצמי לזולת, אלא צריך גם ללמוד לתעל את העיסוק העצמי לכיוון אחר, כלומר פרודוקטיבי.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
34. הכנה להתגשמות מחדש
הרצאה מס' 34, 25 ביולי 1958
כפי שהבטחתי, אדבר הערב על תהליך הלידה. קיבלתי מסמכות גבוהה יותר רשות לעשות זאת. ידידיי היקרים, הרשו לי תחילה לספר לכם שכל אשר אומר יכול להסביר רק חלק קטן ומוגבל מתהליך זה המסובך באופן קיצוני ואשר הבנת בן אנוש אינה יכולה לרדת לעומקו. לכן הבינו בבקשה שמילותיי יכולות רק לתת לכם תיאור כללי. עליהן להילחץ למגבלות של שפה והבנה אנושית.
לקריאה     להורדה
35. לפנות לאלוהים
הרצאה מס' 35, 29 באוגוסט 1958
אנשים רבים מחפשים את אלוהים בדרך הלא נכונה. אנסה להסביר למה אני מתכוון. כמות ניכרת של אכזבה קיימת על פני כדור הארץ. בני אדם פונים לאלוהים לעיתים רק משום שמגע עם בני אדם אחרים מתגלה כלא מספק, ואולי אין הוא צופה לאהבה מתקרבת; אולי הפחד והזהירות מעיבים על ביטוי הניצוץ האלוהי הפנימי ביותר. מגע עם בני אדם אחרים עלול להחוות כמסוכן ולא לקיים את הברכות שאתם מחפשים. האדם חש שהוא עלול להיפגע. ובתסכולו פונה אז האדם, ולעתים קרובות – לאלוהים. התחושה היא, "אלוהים לא יאכזב אותי. לאלוהים יש מספיק אהבה. אלוהים רחוק ובלתי מוחשי: אני לא מסתכן בשום דבר באהבתו. מבני אדם אני חווה רק אכזבה ופגיעה”.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
סיכום להרצאה זו ע"י ליאורה ורדי נמצא בתפריט 'תוכן נוסף'   לקריאה לחץ כאן
36. תפילה
הרצאה מס' 36, 12 בספטמבר 1958
חיפוש אחר אלוהים הינה הפעולה הנהדרת והמספקת ביותר. מציאת האלוהים היא בהכרח תהליך איטי והדרגתי. חיפוש ומציאת האלוהים משמעותו שחרור; משמעותו חופש מן הכבלים הפנימיים שלכם. על מנת למצוא את אלוהים, עליכם לפסוע, כפי שאנחנו אומרים, "בנתיב".
לקריאה     להורדה
37. קבלה, דרך נכונה ודרך שגויה – הכבוד שבענווה
הרצאה מס' 37, 26 בספטמבר 1958
מאושר הוא האדם הנוהה אחר אלוהים באמת! אך מה מעטים האנשים האלה בעולמכם! חלק מכם הגיעו למקום של התמסרות/כניעה בדרך הארוכה מעלה. אחרים חושבים שעשו כן רק משום שעשו כמה פשרות בחצי-לב.
מהי החלטה בלב שלם למען אלוהים? היא תמיד כרוכה בוויתור על דבר כלשהו. אולי לוותר על דעה, על תשוקה, על דרך חיים אולי. אמנם במציאות אינכם מוותרים על דבר, אולם פעולת ה"וויתור", כמו שהכניעה/התמסרות נראית לכם, חייבת להתבצע. רק אחרי שהוכחתם את נכונותכם ועשיתם צעד זה תגלו שאתם מקבלים למעשה הרבה מעבר למה שנדרשתם לוותר עליו: אתם מגלים שלא ויתרתם על כלום! פרדוקס זה לוט בעננת אי-ידיעה, שנעלמת אוטומטית אחרי שאדם הוכיח את נכונותו להקריב משהו חשוב למען האל.
לקריאה     להורדה
38. דימויים: הנחות מוטעות בנוגע לחיים ולַעצמי
הרצאה מס' 38, 24 באוקטובר 1958
מגיעה נקודה שבה מאבקכם בנתיב הופך במידה מסוימת למרפה ידיים. התחלתם להכיר בחסרונותיכם; אתם מלאים בכוונות טובות להתגבר עליהם; וייתכן אפילו שהצלחתם בכך במידה מועטה. אתם מכירים בחלק מהעמדות המוטעות שלכם, ואתם שואפים לשנות אותן בכל כוח הרצון שעומד לרשותכם. ועם זאת, אתם מוכרחים להכיר בעובדה, שכוח הרצון החיצוני אינו מספיק כדי לעשות זאת. לא משנה כמה חזק תנסו, נדמה שאינכם מסוגלים לעשות שינויים, ואתם שואלים את עצמכם מדוע. חסרי ידיעה באשר לסיבות שמאחורי אי יכולת זו, לעתים קרובות אתם נוטים לוותר על הכל, ואתם אומרים לעצמכם שאין טעם לנסות. זהו המקום שבו שוכנת טעותכם החמורה ביותר…
חברים יקרים שלי, חשוב להבין שבמהלך החיים ואפילו בילדות המוקדמת או בינקות, כל אישיות בונה בתוכה רשמים מסוימים הנובעים מהשפעות סביבתיות או מחוויות פתאומיות ובלתי צפויות. רשמים או עמדות אלו לרוב לובשים לרוב אופי של מסקנות במוחו של האדם. רוב הזמן המסקנות הללו שגויות. אתה רואה וחווה משהו מצער, אחד הקשיים הבלתי נמנעים של החיים, ואז אתה עושה הכללות מהם. הכללות אלו מבססות את עצמן מאוחר יותר כקיבעונות ורעיונות מוקדמים. לקריאה     להורדה
39. מציאת דימויים
הרצאה מס' 39, 11 בנובמבר 1958
העולם החומרי מציג בפניכם כל הזמן מכשולים שמונעים מכם לראות את העולם כפי שהוא באמת. מכשולים אלו כוללים זמן, מרחב ותנועה. זמן, מרחב ותנועה בעולם הרוח הנם שונים לגמרי מכפי שהם מתגלים בעולמכם. יש לכם תקופות זמן מוגדרות ומידות אובייקטיביות ובלתי משתנות. שנה היא שנה; חודש, שבוע, יום, שעה מתקיימים באופן שאינו תלוי בעמדות אישיות. אותו הדבר נכון לגבי מרחק. יש לכם גם כיוונים מוגדרים בברור – ימין, שמאל, למעלה ולמטה. לא כך בעולם הרוח.
לקריאה     להורדה
40. עוד על גילוי דימויים: סיכום
הרצאה מס' 40, 21 בנובמבר 1958
מהי המשמעות של היטהרות במובנה האמיתי? משמעותה היא הסרתם של כל זרם ועמדה בנשמה המנוגדים לחוק האלוהי. אין לראות זרמים אלו רק כחוטאים אלא גם כסיבות לסבל ולנזקים אישיים לכל מי שמפר את החוקים, גם כאשר הפרה זו מתרחשת באופן לא מודע. בקבוצה זו איננו עוסקים במעשים מוטעים, או אפילו בפשעים. כולכם, ללא יוצא מן הכלל, יודעים מהו המעשה הנכון ורוב הזמן אתם מתאמצים ככל יכולתכם לבצע רק מעשים נכונים. אך אף אחד מכם אינו יכול עדיין לשלוט ברגשותיו, להבין את משמעותם הנסתרת ולהכיר כיצד רגשות אלו השפיעו על חייו.
לקריאה     להורדה
41. דימויים: הנזק שהם גורמים
הרצאה מס' 41, 5 בדצמבר 1958
כל כך הרבה פחד, בושה ונפרדות יש בלב האנושי! אנו מזהים זאת שוב ושוב. הפחד והבושה חבויים לעתים קרובות, כך שהאישיות אפילו לא מודעת אליהם יותר, ורק סובלת במעורפל בכאב מתמשך ומכרסם. כמה עצוב להתבונן בזה, בייחוד משום שהדבר מיותר. הוא אינו אלא חיזיון שווא, ידידיי. הפחד והבושה שאתם מסתירים בחריצות כזאת, אין בהם ממש, אולם הם מקלקלים את החיים שיכולתם ליהנות מהם ולנצלם לבניית כוחכם הרוחני.
לקריאה     להורדה
42. אובייקטיביות וסובייקטיביות במערכות יחסים
הרצאה מס' 42, 19 בדצמבר 1958
יש סוג נכון וראוי של אהבה עצמית. פחדנות אינה אלא דאגנות עצמית מפנקת, מרחמת על עצמה. אומץ מייחס חשיבות רבה למטרה, לסוגייה או לאדם אחר – כמו לעצמי. לכן בסופו של דבר, אומץ ואהבה אינם ניתנים להפרדה. תחשבו על זה, יקרים שלי. אתה לא רק תבין טוב יותר את חייו ומותו של ישוע, אלא תוכל גם להבין ולהעריך את עצמך טוב יותר, מה שאומר שתצליח יותר בתהליך ההיטהרות. לאור העבודה שעשית עד כה, לא אמור להיות קשה לכם לראות היכן אתם אמיצים ואיפה חסר לכם אומץ. ובמקום שבו אכן חסר לכם האומץ, תמיד תגלו שלבטח חסר לך גם אהבה.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 8 של הספר "יחסים": אל דף הספר
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork: לחץ כאן
43. שלושה טיפוסי אישיות בסיסיים: חשיבה, רצון, רגש
הרצאה מס' 43, 2 בינואר 1959
ישנם שלושה סוגים בסיסיים של אישיות אנושית. הסוג הראשון שולט בחייו ובתגובותיו בעיקר מתוך הגיון. הסוג השני עושה זאת בעיקר עם הרגש, והשלישי עושה זאת עם הרצון. במילים אחרות, שלושת סוגי האישיות נשלטים על ידי התבונה, על ידי רגש ועל ידי רצון, והחיפוש העצמי שלכם יעזור לכם לגלות איזה טיפוס אתם. תגלו שאישיות לעולם אינה חד צדדית לחלוטין; כל אדם הוא תערובת של טיפוסים, אבל אחד הוא תמיד השולט. במקרים מסוימים, הדומיננטיות ברורה; באחרים, התערובת מסובכת יותר, ולכן קשה יותר לזהות את הסוג השולט.
לקריאה     להורדה
44. כוחות האהבה, הארוס והמין
הרצאה מס' 44, 16 בינואר 1959
הכוח הארוטי הוא אחד הכוחות החזקים ביותר שקיימים, והוא בעל תנופה והשפעה אדירים. הוא אמור לשמש כגשר בין סקס לאהבה אך רק לעתים רחוקות הוא עושה זאת. באדם מפותח מאוד מבחינה רוחנית, הכוח הארוטי נושא את הישות מהחוויה הארוטית, שהיא כשלעצמה קצרה, אל המצב הקבוע של אהבה טהורה.
עם זאת, אפילו המומנטום החזק של הכוח הארוטי נושא את הנשמה רק עד לנקודה זו ולא מעבר. אם האדם לא ילמד לאהוב – על ידי טיפוח כל התכונות והדרישות הנחוצות לאהבה אמיתית, היא תהיה חייבת להתמוסס. הניצוץ של הכוח הארוטי נשאר חי, רק כאשר אהבה תִלַּמֵד. ללא אהבה, הכוח הארוטי שורף את עצמו. זו כמובן הבעיה בנישואים. מכיוון שרוב האנשים אינם מסוגלים לאהבה טהורה, הם גם אינם מסוגלים להשיג נישואים אידיאליים.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 3 של הספר "יחסים":
אל דף הספר
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork: לחץ כאן
45. הקונפליקט בין רצונות מודעים ולא מודעים
הרצאה מס' 45, 30 בינואר 1959
ידידיי היקרים מאוד, כולכם יודעים שלחיים אין סיבה ותכלית אחרות מלבד התפתחות והיטהרות. לפיכך, מי שהולך בנתיב זה, חייו לא יהיו לשווא; הנתיב הוא ללא ספק הדרך המהירה ביותר להיכרות-עצמית ולטיהור-עצמי. זה השני אינו אפשרי בלי הראשון; לא ניתן להיטהר אלא אם כן אתם מכירים את עצמכם; ואף כי היכרות-עצמית אינה זהה תמיד להיטהרות, במידה רבה אתם כבר מיטהרים רק מעצם זיהוי עצמכם באופן מלא ויסודי. כדי לעשות זאת בלי התנגדויות ותחבולות, נחוצה הענווה לקבל את עצמכם כפי שאתם כעת, ולפיכך להכיר בחלק כלשהו של העצמי הנמוך שלכם, שבעבר אולי התעלמתם ממלוא משמעותו. עם כנות-עצמית מסוג זה אתם כבר בהיטהרות, עוד הרבה לפני שאתם מסוגלים לשנות את הרגשות שלכם.
לקריאה     להורדה
46. סמכות
הרצאה מס' 46, 13 בפברואר 1959
רוב האנשים שיש להם ידע רוחני כלשהו יודעים באופן כללי מהי מטרתם של החיים הללו, מהי הסיבה לקיום לעתים קרובות כואב זה על פני האדמה. כולכם יודעים שיש לראות את החיים כבית-ספר. אתם עוברים מגלגול אחד לשני כפי שאתם עוברים מכיתה אחת לבאה אחריה, עומדים בדרישות או נשארים במקומכם לזמן מה, לומדים, מתפתחים, מיטהרים. זהו ההסבר לכל החיים על פני האדמה. אך ידיעה זו אינה מספיקה כשלעצמה כדי לפתור את הבעיות האינדיבידואליות שלכם, יקירי. עליכם להגיע לנקודה שבה אתם מבינים את הקיום האישי שלכם עצמכם; שבה אתם מבינים את המקור לקשיים, לצער, לכמיהות ולחוסר ההגשמה שבחייכם. וזאת תוכלו לגלות אם תלמדו להבין את עצמכם.
לקריאה     להורדה
47. הקיר שבתוכנו
הרצאה מס' 47, 27 בפברואר 1959
כל יצור אנושי משתוקק לחתור למושלמות, ליכולת לאהוב, ולטּוב לב, לאור ולאמת. התשוקה חיה בניצוץ האלוהי של כל ישות, אבל במצבה הטהור היא לא תמיד חודרת לכל שכבות אי השלמות המקיפות את הניצוץ. אנחנו רואים את זה כאילו השמש זרחה מבעד לזכוכית מלוכלכת, והקרניים שיצאו מן העבר השני לבשו גוונים מעורפלים.
לקריאה     להורדה
48. כוח החיים ביקום
הרצאה מס' 48, 13 במרץ 1959
חפץ דומם הוא כוח חיים מאובן. רעיון יפה, אמת, זורם כוח חיים. כוח החיים הוא נצחי ולכן כל החיים הם נצחיים. המוות אינו אלא אשליה. חפץ דומם שאתה קורא לו מת הוא רק באופן זמני. כל החיים, בכל דרך שהם באים לידי ביטוי, חייבים להתקיים לנצח, שכן חיים לא נצחיים אינם חיים ולכן סתירה חסרת משמעות. כוח החיים מכיל את כל התכונות האלוהיות. זה, זה לא נוצר, זה לא עושה, זה לא עובד או יש. זה פשוט. נסו להבין את המשמעות וההבחנה של מילים אלו. כוח החיים נמצא סביבך ובתוכך.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
49. מכשול שבדרך: עניינים של פעם, אשמה לא נכונה ו-מי, אני?
הרצאה מס' 49, 10 באפריל 1959
זיהוי וניתוח התמונות והמסקנות השגויות שלך, יובילו אתכם לבסוף להכרה במכנה המשותף שלהן. הגישה הבונה היא: "מבורותי, אני מאמין ואולי באופן לא מודע עד כה, שהאנוכיות תביא לי פרס, תגן עליי מפגיעה. באיזה אופן הייתי אנוכי? באיזה אופן המסקנה שלי הייתה שגויה מנקודת מבט זו? מה המסקנה הנכונה?" אם תשקלו את הבעיות הפנימיות שלכם מזווית זו, לאחר שמצאתם עד כה רגשות, תגובות ונטיות נסתרות, תוכלו להביא לתפנית באישיות שלכם שתשנה בסופו של דבר את חייכם.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
50. מעגל הקסמים השלילי
הרצאה מס' 50, 24 באפריל 1959
הערב אדון באחד ממעגלי הקסמים הנפוצים מאוד בקרב בני אדם. במידה מסוימת הוא פועל בכל נפש אנושית. רוב הזמן הוא חי בתת המודע, אם כי חלקים מסוימים במעגל זה עשויים להיות מודעים. בעבודה זו חשוב שתעקבו אחרי המעגל עד שתחשפו אותו בשלמותו, כי אחרת לא תוכלו למוסס אותו. המילים שלי אינן מופנות דווקא אל המודע שלכם, לאינטלקט שלכם, אלא לרמת הרגשות שלך שבה קיים מעגל הקסמים הזה.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 6 של הספר "הרוע ושברו": אל דף הספר
לקריאת סיכום ההרצאה על ידי ליאורה ורדי:  לחץ כאן
לקריאת סיכום ההרצאה על ידי חווה אילון באתר שלה: לחץ כאן
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork:  לחץ כאן