הרצאות 201-225 – הנתיב להתמרה

הרצאות 201-225

הרצאות הנתיב – מהדורת 1996

ההרצאות כאן הן תרגום של הרצאות הנתיב במהדורת 1996 המכילה 258 הרצאות, שחלקן תומללו ממפגשי שאלות ותשובות. מהדורה זו נערכה כדי לפשט את מבנה השפה המורכב שבו נוצרו ההרצאות המקוריות. שפת האם של אווה הייתה גרמנית ומבנה המשפט שלה שיקף זאת (ולפעמים אף הביא לשימוש מביך באנגלית). מהדורה זו מבטלת גם את מה שניתן לראות כטרמינולוגיה סקסיסטית שהייתה מקובלת בתקופת העברת החומר אך בפועל, אינה מקובלת כיום. ובאופן כללי, מהדורה זו מפשטת את השפה בדרך שאינה פוגעת במשמעות ההרצאה עצמה.

201. ביטול המגנוט של שדה כוח שלילי – כאב האשמה
הרצאה מס' 201, 19 במאי 1972
שדה הכוח של התייחסות כזו או אחרת לחיים נשלט גם על ידי חוקי משיכה, אטרקטיביות. כך אתם שיצרתם שדות כוח שונים כתוצאה מהעמדות, הרעיונות, המושגים והגישות שלכם לחיים – מושכים או דוחים אירועים, אנשים, התרחשויות ופעולות של אחרים ואפילו גם שלכם עצמכם.
לקריאה     להורדה
202. יחסי גומלין של הנפש עם שליליות
הרצאה מס' 202, 1 ינואר 1970
כאשר אדם מודע לשליליות שלו רק באופן מעורפל, רק חש במעומעם את הפגיעה שהיא פוגעת באחרים, האדם נקלע לקרב של האשמה, הצדקה עצמית, חוסר אונים, דחייה עצמית וספק עצמי. אין זה נכון לחבר אחרים, עם הקונפליקטים הלא מודעים שלהם, לתוך השליליות שלך.
הרצאה זו נמצאת גם בפרק 12 של הספר "יחסים"  אל דף הספר
לקריאה     להורדה
203. חדירת ניצוץ האור האלוהי אל האזורים החיצוניים
הרצאה מס' 203, 22 בספטמבר 1972
הבריאה "התחילה", וכמובן שהיא לא באמת התחילה אף פעם, וכשאני אומר "התחילה", אני שוב סוחט מושג לתוך השפה האנושית, מושג שאין לו מילה אחרת. נסו להרגיש את האמת הזו! הבריאה "התחילה" עם הניצוץ האלוהי. ייתכן שהניצוץ היה זעיר בוואקום עצום. עם זאת, בניצוץ הזעיר הזה הייתה המציאות האלוהית המרבית, שכללה את כל מה שמודע בתוך האנרגיה היצירתית החזקה ביותר, החוכמה והאהבה המדהימים ביותר.
לקריאה     להורדה
204. מהו הנתיב
הרצאה מס' 204, 20 באוקטובר 1972
חשוב לו לאדם להתמודד עם תפיסות מוטעות פנימיות, עם בלבול ואי הבנות, עם עמדות הרסניות, הגנות מנוכרות, רגשות שליליים ותחושות משותקות ואת כל אלו אפילו הפסיכותרפיה מנסה לעשות ואף מציבה כמטרתה הסופית. אך אין אלה השלב החשוב ביותר. הנתיב לעומת זאת, נכנס לשלב החשוב ביותר שלו רק לאחר שהשלב הראשון הזה מסתיים. השלב השני והחשוב ביותר מורכב מלימוד כיצד להפעיל את התודעה הגדולה יותר השוכנת בתוך כל נפש אנושית.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 1 של הספר "הנתיב להתמרה עצמית"   אל דף הספר
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork:  לחץ כאן
205. סדר כעיקרון אוניברסאלי
הרצאה מס' 205, 17 בנובמבר 1972
סדר הוא תוצר לוואי של הרמוניה אלוהית. בהרצאה זו אדון במה מורכב סדר או אי-סדר פנימי, כמו גם סדר או אי-סדר חיצוני. במשמעותם ובקשר והיחס שביניהם.
לקריאה     להורדה
206. תשוקה: יצירתית או הרסנית
הרצאה מס' 206, 15 בדצמבר 1972
כל גישה הבעה או תחושה, יוצרת בתוכך תנועת אנרגיה – תנועת נשמה ספציפית. דיברתי על זה מזמן ואעשה זאת עתה באופן ספציפי יותר. נדון בתנועות האנרגיה של רצון, תשוקה ומשאלה במשמעותן בביטוי הכולל של האישיות האנושית וחשיבותן בתהליך היצירה העצמית.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
207. המשמעות הרוחנית של מיניות
הרצאה מס' 207, 12 בינואר 1973
הכוח המיני הוא ביטוי של תודעה המגיעה לאיחוי. כולכם יודעים שהתמזגות, שאתם יכולים גם לקרוא לה אינטגרציה, איחוד או אחדות היא מטרת הבריאה. לא משנה באיזה מונח אתה משתמש, המטרה הסופית של כל היצורים המפוצלים היא לאחד מחדש את ההיבטים האישיים, המופרדים של התודעה הגדולה יותר עם השלם.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 13 של הספר "יחסים"   אל דף הספר
208. היכולת המולדת האנושית – ליצור
הרצאה מס' 208, 9 בפברואר 1973
כפי שאמרתי לא פעם, הסכום הכולל של כל המחשבות המפורשות והמשתמעות, של האמונות, ההנחות, הכוונות, הרגשות, הרגשות וכיווני הרצון המודעים, המודעים למחצה והלא מודעים, מנוגדים ככל שיהיו, יוצרים את החוויה הנוכחית שלך ואת הדרך לפיה מתפתחים חייך.
לקריאה     להורדה
209. הרצאת Roscoe: השראה למרכז "Pathwork"
הרצאה מס' 209, 3 ביולי 1972
האבולוציה האנושית עוברת עקומת התפתחות מהפעלת השליליות אל השלב הבא, המעכב אותה. תהליך זה מוביל להדחקה. הצעד שלאחר ההדחקה הוא הפיכתו למודע אך עדיין לא להפעלתו. רק לאחר הגעה לרמת תודעה זו ניתן לשנות את האנרגיות, הרגשות והכוח היצירתי הכרוכים בעמדות השליליות לגישות חיוביות.
הרצאה זו לא תורגמה לעברית
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork:  לחץ כאן
210. תהליך ההדמיה לצמיחה למצב האחדותי 
הרצאה מס' 210, 6 באפריל 1973
ככל שהנשמה משוחררת יותר וככל שהיא פחות מרותקת לעיוותים, תפיסות שגויות, שליליות ודחפים הרסניים, כך הבחירות שלה הופכות לאמינות יותר. זה חל גם על הבחירה המודעת והלא מודעת של דמויות שאנו רוצים להזדהות איתן, וגם על התכונות המסוימות שאנו מחליטים לחקות או לבטל.
הרצאה זו נמצאת גם בפרק 23 של הספר "הרוע ושברו"   אל דף הספר
לקריאה     להורדה
211. אירועים חיצוניים משקפים יצירה עצמית – שלושה שלבים
הרצאה מס' 211, 4 במאי 1973
המוח האנושי נדחס לתוך תיבה צרה של תפיסות מוטעות ומוגבלות. רק כמי שמכיר את עצמו אתם זוכים בהדרגה לפרספקטיבה ותפיסה נכונה של החיים והקשר שלהם ליצירה העצמית הפנימית שלכם.
לקריאה     להורדה
212. תביעת היכולת המלאה לגדוּלה
הרצאה מס' 212, 1 ביוני 1973
עד כמה החיים שלך עשירים ומלאים? עד כמה השמחה, השלווה והשפע פתוחים בפניך יותר ויותר? כמה פחות אתה מפחד וחושש לפגוש ולחשוף את האזורים העמוקים ביותר של האני הפנימי שלך? באיזו מידה אתה עובר באופן מלא לתוך ודרך חסימות פנימיות של משברים רגעיים בעת שאתה נתקל בהן? השאלות הללו, כאשר הן נבדקות בכנות, יובילו אותך לאמת לגבי ההתקדמות שלך.
לקריאה     להורדה
213. המשמעות הרוחנית והמעשית של לשחרר ולאפשר את אלוהים
הרצאה מס' 213, 19 בספטמבר 1973
לשחרר פירושו כמובן להרפות מהאגו המוגבל עם הרצון העצמי שלו, עם ההבנה הצרה שלו והתפיסות המוקדמות שלו. זה אומר לוותר על פחדים, על חוסר אמון, תפיסות שגויות וחשדנות. אבל זה גם אומר לוותר על הגישה העיקשת שאומרת, למעשה, "אני יכול להיות מאושר רק אם עושים כך וכך, או אם החיים מגיבים בדיוק כפי שאני קובע."
לקריאה     להורדה
214. נקודות גרעין נפשיות (Psychic)
הרצאה מס' 214, 17 באוקטובר 1973
הבריאה מחייבת מפגש בין שני עקרונות מהותיים שאתם, בטרמינולוגיה האנושית, יכולים לכנות בצורה הטובה ביותר כעקרונות הזכריים והנשיים. הם חודרים לכל הבריאה. הם העקרונות הפעילים והמקבלים. שני העקרונות הללו הם היבטים של שלם אחד. שום דבר לא יכול להתקיים או להיווצר מבלי שהם יתחברו.
לקריאה     להורדה
215. נקודות גרעין נפשיות (המשך להרצאה 214)
הרצאה מס' 215, 14 בנובמבר 1973
כל חלקיק הקטן ביותר של הבריאה מורכב מסדרות אינסופיות של תצורות ספירלות גרעיניות נפשיות שהן תנועות אנרגיה אינטנסיביות, המסתיימות בנקודת שיא שמביאה את הבריאה המסוימת לידי ביטוי, בכל רמת מציאות שתהיה. כל אחת מהתצורות הללו מורכבת מסדרה של אירועים נפשיים של תוכן תודעתי.
לקריאה     להורדה
216. הקשר בין תהליך גלגול הנשמות לבין משימת החיים
הרצאה מס' 216, 12 בדצמבר 1973
המשימה של כל היבט מקוטע, מנותק לכאורה של התודעה, היא לממש את זהותו האמיתית ואת הקשר עם העצמי האמיתי. זה קורה דרך חיפוש מייגע לעתים קרובות, דרך ניסיונות של המוח להרחיב את המגבלות הצרות שלו.
לקריאה     להורדה
217. תופעת התודעה
הרצאה מס' 217, 9 ינואר 1974
התודעה מחלחלת אל כל ההוויה, אל כל הבריאה, כל הקיום – אל כל מה שיש. בתחום הדואליסטי שלכם, אתם מדברים על תודעה ואנרגיה כאילו היו שתי תופעות נפרדות. זה לא נכון. התודעה היא יוצרת של אנרגיה והאנרגיה חייבת להכיל תודעה – היבטים שונים של התודעה, אולי "וריאציות" ודרגות של התודעה.
הרצאה זו תורגמה ע"י חווה אילון ונמצאת באתר שלה:  לקריאה לחץ כאן
218. התהליך האבולוציוני
הרצאה מס' 218, 6 בפברואר 1974
נושא ההרצאה הערב הוא תהליך המסע האבולוציוני, שכן הוא מסע. ככל שאתם גדלים, ככל שאתם עוברים דרך המאמצים שבדרככם,  אתם מתחילים להבחין בתהליך הזה יותר, כמציאות אורגנית שמתקשרת אליכם. יש לו חוקים משלו, רצפים משלו, קצב משלו, חוכמה עילאית משלו ומשמעות פנימית משלו.
לקריאה     להורדה
219. מסר חג המולד – מסר לילדים
הרצאה מס' 219, 1 במרץ 1974
כאן, בנתיב זה, אתה לומד לבטל את החסימות והמכשולים. בזמן הספציפי הזה, כאשר לידת תודעת המשיח נחגגת, נדבר על האירוע כשהוא מתחיל להתרחש. כמובן, חבריי היקרים, אתם יודעים שזה לא קורה בבת אחת. זה קורה בהדרגה, שוב ושוב. זה מתרחש, הולך לאיבוד, חוזר על עצמו וכן הלאה.
הרצאה זו לא תורגמה לעברית
לקריאת המקור האנגלי באתר Pathwork:  לחץ כאן
220. התעוררות מן התרדמה הקדם-גלגולית
הרצאה מס' 220, 3 באפריל 1974
בהרצאה זו אדבר שוב על תופעת התודעה, במיוחד בקשר לתהליך האבולוציוני ולמשמעות חיי הפרט.
כל הידע נמצא בתוככם. אמרתי זאת לא פעם, אבל זה מובן רק לעתים רחוקות. עוד טרם שאתה נולד לתוך החיים האלה, מתחיל תהליך של הרדמה…
לקריאה     להורדה
221. אמונה וספק בַּאמת או בַּעיוות
הרצאה מס' 221, 1 במאי 1974
כשאתה הולך מספיק עמוק ומתבונן באופן חכם, אתה מגלה שמה שבאמת מפריע לך סך כל השלילי וההרסני שבך. המוח לא רוצה לקבל את זה. המוח רוקח כל מיני הסברים אחרים לאומללות.
לקריאה     להורדה
222. התמרת העצמי הנמוך
הרצאה מס' 222, 29 במאי 1974
אתם עשויים לתאר לעצמכם את המשמעות במונחים של שמחה, אהבה, שלווה, ביטחון, כוח, יצירתיות, חברות עמוקה ואחדות. אפילו הצעדים הראשונים הללו של העבודה המשמרת כבר שינו את מערכות היחסים שלך, את החוויות שלך, את הקהילה שלך, את תחושת הרווחה והמשמעות שלך בחיים. לעתים קרובות אתה נבהל מהשינוי הזה. לפעמים זה נראה מופלא, אבל זה רק התחלה וכל כך הרבה עוד לפנינו.
לקריאה     להורדה
223. תקופת העידן החדש והתודעה החדשה
הרצאה מס' 223, 25 בספטמבר 1974
כדור הארץ הוא ישות שכל פרט המאכלס אותה הוא תא, לא שונה מתאי הגוף שלך. כל אחד מהתאים הללו הוא מרכז תודעה ואנרגיה, בדיוק כפי שאתה מרכז תודעה ואנרגיה. כעת הישות 'כדור הארץ' מתבגרת ומגיעה לצומת דרכים פנימי בדיוק כמו שאדם הגדל מגיע לצומת דרכים פנימי.
לקריאה     להורדה
224. ריקנות יצירתית
הרצאה מס' 224, 23 באוקטובר 1974
רוב בני האדם יוצרים מוח נסער עם פעילות יתר פנימית וחיצונית, כי הם פוחדים שהם יהיו ריקים, שאולי אין שום דבר בפנים שיקיים אותם. מחשבה זו מודעת לעתים רחוקות, אך בדרך כזו מגיע הזמן שבו אתה הופך מודע למחשבה המפחידה הזו.
התרגום להרצאה זו נמצא בפרק 17 של הספר "הנתיב להתמרה עצמית"   אל דף הספר
225. התפתחות במושגים של תודעת אינדיבידואל וקבוצה
הרצאה מס' 225, 20 בנובמבר 1974
בכל שלב מגיעים לרמה גבוהה יותר של התפתחות, כך שמה שהושג באמצעות הדגש על, למשל אינדיבידואליות, יכול אז לקדם את התודעה הקבוצתית. כך, מה שנלמד בהתייחסות לקבוצה יכול לקדם את ההתפתחות האישית. כעת אתן כאן תמונה קצרה, מעט פשוטה בעניין.
לקריאה     להורדה